Povstání! Dan Landa: Občanský odpor. Nemáte holé ruce, poradíme vám

14.09.2021 10:05

Zpěvák a známý kritik covidových opatření Daniel Landa přichází nyní společně s týmem právních expertů iniciativy Žlutý špendlík s výzvou k občanskému odporu. Výzva navazuje na Blanický manifest.

Povstání! Dan Landa: Občanský odpor. Nemáte holé ruce, poradíme vám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Landa

Na Střeleckém ostrově chtějí iniciátoři ve středu 15. září představit body občanského odporu. Oporou je jim pak článek 23 Listiny základních práv a svobod, tedy právo na odpor. Podle nich není možné, aby státní aparát v boji proti koronaviru porušoval právní stát.

Anketa

Jste pro zákaz prodeje aut se spalovacími motory v roce 2035, jak chce EU?

1%
hlasovalo: 19329 lidí

Konkrétní znění tiskové zprávy:

Daniel Landa společně s týmem právních expertů iniciativy Žlutý špendlík vyzve veřejnost k občanskému odporu podle čl. 23. Tvrdí, že s experty přesně zmapoval konkrétní možnosti, které dle Ústavy ČR mají občané k provedení „povstání“.

LZPS Daniel Landa společně s týmem právních expertů sdružených okolo iniciativy Žlutý špendlík pod vedením Doc. JUDr. Zdeňka Koudelky, Ph.D., JUDr. Tomáše Nielsena a Mgr. Jany Zwyrtek Hamplové představí ve středu dne 15. září 2021 v 11.00 hodin na tiskové konferenci na pražském Střeleckém ostrově deset stupňů občanského odporu proti státní zvůli.

Právo na odpor je garantováno čl. 23 Listiny základních práv a svobod ČR. Občané České republiky se mohou na odpor postavit „proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád“. Domníváme se, že státní aparát se dnes nachází na samé hranici toho, aby se naplnil čl. 23 Listiny. Proto i my jsme nebezpečně blízko tomu, abychom využili našeho práva daného nám Listinou, povstali a postavili se státní moci na odpor,“ říká zakladatel iniciativy Žlutý špendlík zpěvák Daniel Landa.

Není možné, aby Vláda České republiky pod záminkou boje proti covidu porušovala platné právní předpisy a nezákonným způsobem nutila svobodné občany podvolit se její moci. Právní experti iniciativy Žlutý špendlík proto detailně zmapovali limity vládního konání a představí krajní možnosti a formy odporu, pro které má každý občan České republiky – v reakci na překročení nepřekročitelných limitů vládou – oporu v zákoně, v Ústavě a v Listině základních práv a svobod.

Daniel Landa, který v minulosti představil petici desítek tisíců občanů ČR Blanický manifest, na tento akt navazuje iniciativou Žlutý špendlík. Blanický manifest ukázal vládě, že nespokojených občanů je mnoho. Žlutý špendlík k tomu dodává, že nemají holé ruce a nestojí mimo zákon.

Gallery Caffesion, Střelecký ostrov 336, Praha 1, středa 15. 9. 2021 od 11.00

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

10:52 Brutální dohoda Babiše a pravice. Obětí Zeman. Vytažen důkaz a natvrdo popsáno

Proč Andrej Babiš tak tvrdě vystoupil proti spolupracovníkům Miloše Zemana na Hradě? Europoslanec Iv…