Požadavek lustračního osvědčení podle Sobotky jednání o vládě nezkomplikuje

04.11.2013 10:50 | Zprávy
autor: vam, čtk

Požadavek, aby ministři měli lustrační osvědčení, by podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky neměl zásadně zkomplikovat jednání o nové vládě. Řekl to na dnešní tiskové konferenci po setkání s předsedou Asociace samostatných odborů ČR Bohumírem Dufkem. Právě s odbory, ale i zástupci zaměstnavatelů by Sobotka o novém kabinetu také rád jednal.

Požadavek lustračního osvědčení podle Sobotky jednání o vládě nezkomplikuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka s Michalem Haškem

"Podle mého názoru to není zásadní komplikace, rozhodně nám to neznemožňuje, abychom jednání po víkendu zahájili a intenzivně v nich pokračovali," uvedl Sobotka. Dodal, že v prvních dnech a týdnech se stejně jednání povedou o programu a až poté o personálních otázkách. Za jména ministrů ponesou odpovědnost jednotlivé vládní strany, podotkl také Sobotka. Upřednostňoval by koaliční spolupráci s KDU-ČSL a ANO, nikoliv menšinovou vládu sociální demokracie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

17:22 A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, hodnotí mediální analytička a lektorka Alena Maršálková dopis 21 š…