Požár Notre-Dame odhalil jednu závažnou věc, uvažuje Zdeněk Zbořil

21. 4. 2019 8:45

Politolog Zdeněk Zbořil na serveru První zprávy.cz okomentoval požár slavné katedrály Notre-Dame i ukrajinské prezidentské volby. Pokud jde o Notre-Dame, je to smutná událost, ale podle Zbořila požár odhalil něco, o čem se příliš nemluví. Požár katedrály Notre-Dame podle něj ukázal, že lidé už nevěří tradičním médiím.

Požár Notre-Dame odhalil jednu závažnou věc, uvažuje Zdeněk Zbořil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil
reklama

Požár pařížské katedrály Notre-Dame rozesmutnil nemalou část světa. Podle Zdeňka Zbořila však také ukázal, že lidé stále více nevěří tradičním médiím a místo toho, aby přijali těmito médii předanou informaci o nešťastné náhodě, vymýšlí konspirační teorie.

„Ta média, která nám to prezentovala někdy v přímém přenosu jako z Evropské ligy v kopané, tak ztratila dávno svoji důvěryhodnost. Prvním důsledkem toho je, že se rodí konspirační teorie. A je úplně lhostejné, jestli mají konspirační teorie antiislámský podtext nebo jestli se to považuje za podobnou akci jako 11. září v USA nebo akce spikleneckých zpravodajských služeb z Východu. I kdyby to hasiči a francouzské zpravodajské služby vyřídili podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tak předpokládám, že se tomu nejmíň 50 let nebude věřit. Já už tady dávno nebudu a pořád se bude diskutovat o tom, kdo škrtnul sirku v Notre-Dame,“ pravil Zbořil.

Spekulovat se prý nepochybně bude i o prezidentských volbách na Ukrajině, jejichž druhé kolo probíhá právě dnes. Lidé si budou klást otázky, zda ty volby byly čisté, kdo je ovlivňoval a neovlivňoval a tak podobně.

Tím ovšem spekulace nekončí. Za zamyšlení prý stojí i plánovaná schůzka severokorejského diktátora Kim Čong-una s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

„Já jsem si také všiml toho, že se téměř zapomnělo na Venezuelu. Pokud se o ní nezmíní opoziční představitel českého parlamentu, který tak činí, aby mohl kritizovat prezidenta republiky nebo předsedu vlády, tak se zdá, jako kdyby Venezuela, o které jsme si mysleli, že je na pokraji války, tak najednou zmizela z mediálních programů téměř dokonale,“ podivoval se Zbořil.   

Pohled na svět se podle něj rychle proměňuje. „Není to tak, že by se svět hroutil, ale jeden den to vypadá, že už je zhroucený a na druhý den se ukáže, že to je úplně jinak,“ vyjádřil svůj názor analytik vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek „ukradl“ ve Sněmovně ceduli „All Lives Matter“. Třikrát

15:19 Kalousek „ukradl“ ve Sněmovně ceduli „All Lives Matter“. Třikrát

Miroslav Kalousek v Poslanecké sněmovně rušil projev poslance Lubomíra Volného. Třikrát mu odcizil t…