Pozor na oligarchizaci politiky, varuje senátor Jirsa

13.08.2017 17:42

Senátor za ODS Tomáš Jirsa ve své glose na serveru NeviditelnýPes.cz varuje před oligarchizací politiky.

Pozor na oligarchizaci politiky, varuje senátor Jirsa
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

„Jezdím poměrně často na Ukrajinu, do Kyjeva i do Koločavy. Mluvím s politiky i s lidmi na ulici, resp. na vesnici. Ukrajina je nefunkční stát a nefunguje proto, že ho neřídí vláda a parlament, ale oligarchové,“ začal s popisem Jirsa. Typickým příkladem oligarchy je podle něj u nás v Česku Andrej Babiš.  

„Když Andrej Babiš koupil MF Dnes a Lidové noviny, několik dalších miliardářů rychle koupilo ostatní deníky jako své politické krytí či ‚atomové zbraně‘, jak sami tyto své ztrátové investice nazývají. Ostatně miliardář Zdeněk Bakala si drží Hospodářské noviny a Respekt jako poslední majetek v Česku právě pro svoji nutnou mediální obranu,“ zmínil Jirsa. 

Následně se však pozastavil nad tím, kolik miliardářů se nyní v Česku hrne do politiky. „Příklad Andreje Babiše, který se po počátečním přešlapování rozhodl sám postavit do čela hnutí, je jistě inspirativní, ale je otázka, zda je opakovatelný. Vypadá to však, že si mnozí miliardáři myslí, že příběh A. B. opakovatelný je, čímž ale dávají veřejně v sázku svůj politický instinkt. Peníze jsou jistě důležité, ale samy o sobě ke zvolení do parlamentu zatím nestačí,“ zmínil Jirsa. Důležité pak podle něj je především to, zda českým miliardářům jde o blaho občanů či o obranu svých zájmů před agresivním Andrejem Babišem.

Původní text ZDE.

„Miliardář se svojí frakcí v parlamentu je vždy silnější než miliardář daný na pospas úřední zvůli, finanční správě či státnímu zastupitelství,“ zmínil Jirsa. Závěrem pak upozornil na to, že politický a ekonomický stav Ukrajiny a český případ Andreje Babiše jsou podle něj pro budoucnost české politiky varující.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…