Pozorovatel z Krymu obvinil českého reportéra: Lže, jako když Rudé právo tisklo

21.03.2014 18:11

Starosta Vysokého Mýta Miloslav Soušek dohlížel na Krymu na referendum o připojení k Rusku. Za svou cestu si vysloužil kritiku. V rozhovoru pro server Deník.cz tvrdí, že vše probíhalo regulérně a že volba byla svobodná a tajná. Pustil se také do reportéra „jistého veřejnoprávního média".

Pozorovatel z Krymu obvinil českého reportéra: Lže, jako když Rudé právo tisklo
Foto: spoz.cz
Popisek: Zdeněk Štengl a Miloslav Soušek

Soušek prý navštívil sedm až osm volebních místností. Upozornil také, že na jižním Krymu, kde žije údajně protiruská tatarská menšina, se žádní vojáci nebo hlídkující policisté neobjevili. Plán cesty si prý dohlížitelé tvořili sami a zajížděli i do míst, která nebyla v itineráři. Referendum tedy neprobíhalo pod tlakem.

Na ulicích byla cítit slavnostní atmosféra

„Na ulicích byla naopak cítit velmi, velmi slavnostní atmosféra, lidé byli podle toho i oděni a k urnám chodili nejen ve velkém počtu, jak dokládají výsledky referenda, ale dokonce s celými rodinami včetně dětí. Nevím, jestli by tak činili pod muškami ozbrojenců, o kterých se dočítáme v českém tisku,“ uvedl v rozhovoru pro Deník.cz.

Přesto se Soušek setkal s názory od lidí, kteří s odtržením Krymu od Ukrajiny nesouhlasili. „Ale celkově mám pocit, že oficiální výsledky referenda naprosto odpovídají tomu, co jsem na místě viděl já,“ trvá na svém názoru.

Reportér českého veřejnoprávního média ve svém zpravodajství lhal

Podle Souška tedy čeští novináři o situaci na Krymu lžou. „V každém případě reportér jistého veřejnoprávního média, který byl na Krym vyslán, ve svém zpravodajství lhal, jak když Rudé právo kdysi tisklo. K čemu si pak ale takovou veřejnou informační službu platíme?“ zeptal se.

V rámci mezinárodní pozorovatelské mise nedělní referendum v Krymu sledoval také poslanec Úsvitu přímé demokracie a bývalý diplomat Milan Šarapatka a poslanec ANO Stanislav Berkovec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

9:31 Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

Jak to udělat, aby se mohlo říct, že nejlepšími ministry Fialovy vlády jsou Ivan Bartoš a Mikuláš Be…