Práce na nádraží či hlídání u přechodů? To mohou nezaměstnaní dělat

28.10.2011 12:59 | Zprávy
autor: afk

Obraz, kdy učitel po třicítce přijde o práci a dohlíží na mladíky, jak zametají chodník, se nezdá až tak vzdálený. Od příštího roku totiž podle nové sociální reformy naroste počet lidí, kteří budou muset vykonávat veřejné práce, když si do dvou měsíců nezajistí práci. Jinak nedostanou od státu ani korunu.

Práce na nádraží či hlídání u přechodů? To mohou nezaměstnaní dělat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ČD - ilustrační foto

Podle mluvčího Úřadu práce Jiřího Reichla to není jinak necitlivé řešení. „Ono se pořád říká, že my šikanujeme chudáčky nezaměstnané. V Německu, které je nám dáváno za vzor, to ale takto funguje. Když někdo přijde v Bavorsku na úřad práce, musí povinně nastoupit na školení. Když člověk od státu něco požaduje, musí mu také něco dát," dodal pro Týden.cz.

Práce na ulici i na železnici

Podle Reichla bude dostatek pracovních pozic. „Když se projdete po jakémkoli městě, tak uvidíte, že té práce je potřeba udělat spoustu. V současné chvíli intenzivně jednáme s ministerstvem a potenciálními zaměstnavateli. Jde například o České dráhy a Správu železniční dopravní cesty, které budou mít možnost nabídnout své kapacity," dodává Reichl.

O odbornější pozice by se jednalo v případě práce u Českých drah. „U ČD je ve většině profesí kladen vysoký požadavek na zdravotní a odbornou způsobilost danou zákonem. Všechny tyto osoby musí projít speciální zdravotní prohlídkou a také speciálním školením," upozorňuje mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…