Zcela vyloučil, že případné vítězství v prezidentských volbách by se na jeho povaze žádným způsobem negativně neodrazilo. Do politiky jako takové by ale Randák nikdy vstoupit nechtěl. „Znám mnoho lidí, které politika semlela a diametrálně jim změnila charakter,“ uvedl. Jako prezidenta si představuje člověka, který je nezávislý, má svůj názor a nenechá se ovlivnit žádnou politickou stranou.
- TÉMA: Přímá volba prezidenta
Randák slibuje zasvětit svou politickou činnost boji proti korupci. Moc prezidenta v tomto těžkém boji prý tkví především v mediální oblasti, neboť nabízí neomezený prostor pro vyjadřování svých názorů v zájmu republiky. Nehledě prý na pravomoci faktické, díky nimž prezident může úkolovat služby a především pak vyžadovat výsledky jejich práce. V této souvislosti zpochybnil, zda se prezident republiky Václav Klaus zachoval správně v kauze Romana Janouška. „Pokud ano, jak to, že je kauza zametená pod kobercem a nic se neděje?“ ptá se Randák.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem