Praha 10 se zapojuje do národní potravinové sbírky

1.11.2016 2:45 odp.

Smyslem Národní potravinové sbírky je pomoci lidem v tíživé situaci a zároveň apelovat na problém plýtvání s jídlem a zbytečně vytvářeným odpadem. V sobotu 12. listopadu bude v rámci 4. ročníku této celonárodní sbírky možné na více než šesti stovkách v celém Česku zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze.

Praha 10 se zapojuje do národní potravinové sbírky
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Koná se Národní potravinová sbírka, v obchodech lze pomoci hladovým

V letošním roce je také možné zakoupit v určitých drogeriích drogistické zboží. Vybrané zboží poputuje přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.

Desátá městská část v čele se starostou Vladimírem Novákem (ČSSD) se do sbírky zapojuje hned na několika místech. Namátkou půjde o Billu na Počernické ulici nebo o Tesco.

„Pomoc je jednoduchá. Lidé zajdou do obchodu a kromě vlastních potravin naskládají do nákupních košíků i ty, které by chtěli darovat. Zaplatí je na pokladnách a vyhledají dobrovolníky, kteří jsou oblečeni v speciálních modrých zástěrách,“ přiblížila v minulosti redaktorka ČT Kristýna Křupková.

Dobrovolníci po skončení akce jídlo převezou do potravinových bank. Ty pak potraviny postupně distribuují neziskovým organizacím v místech, kde lidé zboží odevzdali. „Jídlo pomáhá azylovým domovům pro matky s dětmi, domovům důchodců, domům, kde jsou nemocní lidé, ať už fyzicky, nebo mentálně,“ popsal vloni bývalý novinář Jakub Unger z nadace Byznys pro společnost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neschopnost vlády, ale i něco víc. Jiří Paroubek tuší. A ČT? „Opravdu by se měla uklidnit“

20:00 Neschopnost vlády, ale i něco víc. Jiří Paroubek tuší. A ČT? „Opravdu by se měla uklidnit“

„Chce to méně lenosti a méně blazeovanosti při výkonu funkce premiéra,“ vzkazuje Petru Fialovi býval…