Praha 10 se zapojuje do národní potravinové sbírky

01.11.2016 14:45

Smyslem Národní potravinové sbírky je pomoci lidem v tíživé situaci a zároveň apelovat na problém plýtvání s jídlem a zbytečně vytvářeným odpadem. V sobotu 12. listopadu bude v rámci 4. ročníku této celonárodní sbírky možné na více než šesti stovkách v celém Česku zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze.

Praha 10 se zapojuje do národní potravinové sbírky
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Koná se Národní potravinová sbírka, v obchodech lze pomoci hladovým

V letošním roce je také možné zakoupit v určitých drogeriích drogistické zboží. Vybrané zboží poputuje přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů.

Desátá městská část v čele se starostou Vladimírem Novákem (ČSSD) se do sbírky zapojuje hned na několika místech. Namátkou půjde o Billu na Počernické ulici nebo o Tesco.

„Pomoc je jednoduchá. Lidé zajdou do obchodu a kromě vlastních potravin naskládají do nákupních košíků i ty, které by chtěli darovat. Zaplatí je na pokladnách a vyhledají dobrovolníky, kteří jsou oblečeni v speciálních modrých zástěrách,“ přiblížila v minulosti redaktorka ČT Kristýna Křupková.

Dobrovolníci po skončení akce jídlo převezou do potravinových bank. Ty pak potraviny postupně distribuují neziskovým organizacím v místech, kde lidé zboží odevzdali. „Jídlo pomáhá azylovým domovům pro matky s dětmi, domovům důchodců, domům, kde jsou nemocní lidé, ať už fyzicky, nebo mentálně,“ popsal vloni bývalý novinář Jakub Unger z nadace Byznys pro společnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal  do školy jen díky inkluzi...

15:54 Jaromír Soukup totálně zesměšnil Petra Fialu. Jako kdyby se dostal do školy jen díky inkluzi...

V posledním díle Mých zpráv se Jaromír Soukup věnoval zdravotnictví, kde si prý ministr Vojtěch bude…