Praha klidně zvládne přijmout dvanáct tisíc uprchlíků. Přestaňte zavírat lidi do klecí, horlil z rádia Matěj Stropnický

11.01.2016 18:19

Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl Matěj Stropnický. S Karolínou Koubovou mluvil o migrační krizi, o budoucnosti Strany zelených a jeho kandidatuře na předsedu strany.

Praha klidně zvládne přijmout dvanáct tisíc uprchlíků. Přestaňte zavírat lidi do klecí, horlil z rádia Matěj Stropnický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Praha by podle Matěje Stropnického měla přijmout až 12 tisíc uprchlíků. Prý ho k tomu vede „znalost situace“ a postoj vlády popisuje za celou Stranu zelených jako „hlava do písku“.

„Nepřišlo se se žádným plánem toho, co s těmi uprchlíky vlastně dělat, kromě strkání je do klecí,“ řekl Stropnický, na což Koubová dodala, že plán, jak integrovat uprchlíky, již existuje. Stropnický tuto informaci zcela ignoroval a vysvětlil, že vláda, především pak ministr vnitra a prezident, jen straší lidi.

„Je velký rozdíl přijímat uprchlíky do velkého města a umísťovat je do měst malých či do vesnic,“ řekl Stropnický s tím, že 12 tisíc uprchlíků je 1 % obyvatel Prahy, rozhodně by však nedělal toto procentuální přijetí plošně.

„No tak hlavní město má určitý fond na bytovou výstavbu, která bude započatá v poměrně dohledné době,“ vysvětlil Stropnický, jak by si představoval integraci uprchlíků.

Stropnický pak připomněl, že „my se celý rok bavíme“ a nic se neděje. „Tady se vytvořil politický problém z něčeho, co politickým problémem vůbec není,“ dodal. Uprchlíci přitom nemají zájem o to, přijít do České republiky.

Následně Stropnický přišel s tím, že si zelení již dlouho myslí, že práva migrantů, ve Stropnického podání Vietnamců a Ukrajinců, v ČR jsou nedostatečná, a proto je třeba zřídit zvláštní úřad, který by se zabýval azylovou a migrační politikou.

Celý text zde.

„Jsem k tomu poměrně dost skeptický,“ zhodnotil práci ministerstva vnitra na zlepšení situace v detenčních zařízeních. Rozhodně by celou agendu předal spíše ministerstvu práce a sociálních věcí, to by totiž mělo řešit „problémy lidí, kteří se ničeho nedopustili“.

„Já si myslím, že si musíme umět pohlédnout jaksi sobě a pravdě do tváře,“ okomentoval svoje rozhodnutí kandidovat na předsedu Strany zelených. Vnitrostranická situace je podle něj v naprosté pohodě. „Často jsem slýchal, že zelení jsou rozhádaní,“ uvedl a dodal, že ta situace je již dávno pryč. „Máme zastoupení v Senátu, máme zkušenosti z obcí.“

„Já myslím, že to byla vědomá strategie, kterou přijala ta strana, a já jsem se jí podřídil,“ okomentoval Stropnický důvody toho, proč SZ stagnuje a nikdo o ní dlouho nic neslyšel.

Stropnický se následně kasal, že je dobré zkracovat a zhušťovat, jelikož to on provedl se stavebními předpisy, které poté zmínil i deník Blesk. To jej však stálo funkci, což moderátorka připomněla, ale bývalý zastupitel si stojí za svým.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…