Praha má podle návrhu hospodařit s příjmy 54 miliard a výdaji 65 miliard

12.11.2017 20:46

Praha by mohla v příštím roce hospodařit s příjmy 54,096 miliardy korun a výdaji 65,344 miliardy. Schodek by měl být kryt z vlastních zdrojů a příspěvků od státu, vyplývá z podkladů, které mají v pondělí projednat pražští radní a které má ČTK k dispozici.

Praha má podle návrhu hospodařit s příjmy 54 miliard a výdaji 65 miliard
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Byla to dlouhá cesta

Na investice by mohlo být vyčleněno 11,964 miliardy. V návrhu rozpočtu pro radní nejsou započítány převody peněz zbylých z letošního roku. Návrh rozpočtu musejí kromě radních schválit ještě pražští zastupitelé, což by se mělo stát do konce listopadu.

Na letošek má hlavní město schválen rozpočet s výdaji 62,2 miliardy a příjmy 47,2 miliardy Kč. Rozdíl Praha dorovná ze státních příspěvků.

V roce 2018 by podle návrhu měly běžné výdaje dosáhnout 53,38 miliardy korun. Z toho má jít na chod městských částí zhruba 5,33 miliardy. Město pro příští rok navýšilo radnicím příspěvek na jednoho obyvatele, a to z 2 900 na 3 000 Kč. Nejvyšší částku z běžných výdajů by měla dostat oblast dopravy, a to asi 20 miliard, na školství, mládež a sport má jít přes 12 miliard.

V oblasti kapitálových výdajů by měla největší část připadnout rovněž na dopravu, a to až 3,44 miliardy. Dalších 1,753 miliardy má směřovat jako součást investic do městské infrastruktury a více než miliarda na školství, mládež a sport. Nejnižší částky by podle podkladů dostaly oblasti bezpečnosti, kultury a cestovního ruchu.

Do usnesení k návrhu rozpočtu, které projednají radní, nejsou ještě započítány převody peněz z letošního roku ve výši necelých pěti miliard. Budou zahrnuty v dokumentu, který dostanou na stůl pražští zastupitelé. Po započtení převodu by měly být příjmy 54,1 miliardy a výdaje 70,34 miliardy. Částka určená pro investice by se měla zvýšit na 16,8 miliardy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

4:46 Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

„Fotit se s cedulkou ‚Slovákům vstup zakázán‘ a potom se předvádět ve slovenském dresu může jen čist…