Praha má první povolební koalici. Na "sedmičce" se dohodla dvě místní sdružení

14.10.2014 11:52 | Zprávy
autor: jav, čtk

Praha 7 je první pražskou radnicí, kde vznikla koalice. Podle očekávání se na spolupráci domluvilo nové hnutí Praha 7 sobě, které volby s velkým náskokem vyhrálo, a Koalice PRO 7. Na dotaz ČTK to dnes řekli kandidát na starostu lidovec Jan Čižinský a budoucí místostarosta Ondřej Mirovský (SZ). Koalice vystřídá dosud vládnoucí ODS a ČSSD. O nových koalicích se jedná i na dalších radnicích.

Praha má první povolební koalici. Na "sedmičce" se dohodla dvě místní sdružení
Foto: hns
Popisek: Jan Čižinský

V 29členném zastupitelstvu v Praze 7 bude mít koalice pohodlnou většinu 19 hlasů. Hnutí se společně chtějí postarat mimo jiné o zvýšení počtu míst v mateřských školách. Vyřešit chtějí roky diskutovanou stavbu nové budovy radnice a pokusí se vypovědět letitou a podle mnohých nevýhodou smlouvu na pronájem pozemku nad Parkhotelem, kde by podle dosavadních plánů měla vyrůst nákupní galerie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

15:53 Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek 25. června vystoupil na konferenci o obnově Ukrajiny (Ukraine …