Praha si nechá poradit, co dál se zadluženým kongresovým centrem

22.07.2012 17:07

Praha si nechá zpracovat studii, která by měla městu poradit, co dál se zadluženým kongresovým centrem. Hlavní město v minulosti plánovalo rozprodej zbytného majetku, už druhé výběrové řízení bylo na konci června zrušeno. Radní Václav Novotný (TOP 09) ČTK řekl, že město si chce nechat ověřit i další možnosti. Studie, která je předmětem zveřejněné veřejné zakázky, by měla stát asi 980.000 korun bez DPH.

Praha si nechá poradit, co dál se zadluženým kongresovým centrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kongresové centrum
reklama

"Přestože si myslíme, že prodej majetku je nejlepší variantou, je nutné ověřit i jiné možnosti," řekl ČTK Novotný. Materiál by pak měli dostat zastupitelé a vedení kongresového centra.

Studie by měla vyhodnotit současný stav městské společnosti Kongresové centrum Praha (KCP) a navrhnout možné varianty řešení včetně jejich finančních dopadů. Měla by také porovnat činnost KCP s jinými podobnými kongresovými centry v Evropě. Analýzu chce mít město hotovou do konce října.

Velké ztráty

KCP se už dvakrát pokusilo prodat hotel, byznys centrum a pozemky, které mu patří. Pokaždé ale byla soutěž zrušena. KCP by chtělo z výnosu z prodeje uhradit část zhruba dvoumiliardového dluhu, který má. Zbývající dluh, který je nutné uhradit nejpozději v roce 2014, by se pak přefinancoval.

Akciová společnost KCP se zadlužila kvůli opravě budovy před zasedáním Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v roce 2000. Asi polovinu ze čtyřmiliardové půjčky firmy sama splatila. KCP loni hospodařilo s účetní ztrátou 97,3 milionu korun. Předloni byla ztráta 12,5 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: afk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Vždyť je jak Drahoš!“ Generále Pavle, vojáci se Vám nesmáli, tento přední novinář ano. Nemilé

7:02 „Vždyť je jak Drahoš!“ Generále Pavle, vojáci se Vám nesmáli, tento přední novinář ano. Nemilé

Generál ve výslužbě Petr Pavel se v pondělním Interview ČT24 vyjádřil k pandemii koronaviru. Přišel …