Praha udělala první krok k převzetí čtyř nemocnic

06.11.2012 15:55 | Zprávy

Pražští radní dnes udělali první krok k možnému převzetí čtyř zdravotnických zařízení do majetku města. ČTK to řekla mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová. Radní souhlasili se záměrem, město si kvůli tomu nechá zpracovat studii proveditelnosti.

Praha udělala první krok k převzetí čtyř nemocnic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Praha chce získat Thomayerovu nemocnici, Nemocnici Na Bulovce, podolskou porodnici a psychiatrickou léčebnu v Bohnicích. Podle primátorského náměstka Ivana Kabického (ODS) by Praha mohla nemocnice převzít k 1. lednu 2015. Nemocnice by plnily úlohu krajských zdravotnických zařízení, zároveň by v nich ale zůstala pracoviště, která mají celorepublikový význam. Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dnes po jednání rady řekl, že město může proces kdykoliv přerušit.

Praha nyní začne vyjednávat s ministerstvem zdravotnictví, pojišťovnami i jednotlivými nemocnicemi. Do konce roku vznikne řídící tým ze zástupců všech stran, na začátku příštího roku pak bude zadána studie proveditelnosti, která by měla nastínit vývoj zdravotnických zařízení a odhad potřeb zdravotnické péče v hlavním městě na dalších 12 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh, čtk

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura s pilou. Jenže ono se toho na akci SPD semlelo víc

13:00 Okamura s pilou. Jenže ono se toho na akci SPD semlelo víc

Český jarmark SPD tradičně otevírá ve třináct hodin. V Ostravě ale první zájemci k připraveným stolů…