Praha vysolí dalších 176 milionů za Blanku

30.07.2015 17:39 | Zprávy
autor: jzd, čtk

Praha musí společnosti Inženýring dopravních staveb (IDS) zaplatit za práce na tunelovém komplexu Blanka 176 milionů korun včetně úroků. Po několika měsících o tom dnes rozhodli arbitři. Řekl to náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD). IDS žádala přes 300 milionů korun.

Praha vysolí dalších 176 milionů za Blanku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba tunelového komplexu Blanka

Jde o dluhy za správu stavby do zhruba poloviny loňského roku. Obě strany budou dál řešit sporné faktury do současnosti. Rozhodčí soud už řešil spory Prahy se stavební firmou Metrostav, kdy šlo o částky v řádu miliard korun.

Firma IDS, která dohlíží na stavbu Blanky, kvůli dluhu na konci loňského roku pohrozila, že ze stavby odejde. Hrozbu odvolala, ale původně požadovaných 150 milionů zvýšila na dvojnásobek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Justice

Pane Rajchl, mám na vás dotaz k vaší poznámce: Byla by to dokonalá ukázka stavu justice v naší zemi. V jakém stavu je podle vás justice v zemi? Funguje podle vás nezávisle? A jestli ne, co uděláte pokud něco?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

18:35 Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

„Já vám podávám ty informace, které jsou objektivní. A teďka se soustřeďte, teď uslyšíte něco, co js…