Praha zahajuje informační kampaň k omezení provozu vozítek segway

03.08.2016 18:01

Dnes vstupuje v platnost nařízení, které omezuje v centru a dalších místech v Praze používání vozítek segway a jiných osobních samovyvažovacích přepravníků. Hlavní město připravilo pro své návštěvníky informační kampaň, která na tuto skutečnost upozorňuje.

Praha zahajuje informační kampaň k omezení provozu vozítek segway
Foto: pixabay.com
Popisek: Segway, ilustrační foto
reklama

Zahraniční hosty, kteří nejčastěji využívají segwaye, informují o opatření, ke kterému hlavní město Praha přistoupilo s ohledem na bezpečnost všech uživatelů veřejného prostoru, reklamní plochy a letáky.

„Chtěli jsme turisty jednoduchou a zábavnou formou upozornit, kde je používání vozítek v rozporu s platným nařízením. Cílem samozřejmě není vybrat co nejvíce na pokutách, ale především dbát na to, aby se turisté o zákazu dozvěděli,“ vysvětluje primátorka Adriana Krnáčová. „Návštěvníky metropole bude na zákaz upozorňovat také městská policie a letáky s mapkou.“

Nařízení, které schválila rada hlavního města, vymezuje místa, kde je provozování osobního přepravníku zakázáno. Jde např. o chodníky, pěší zóny, stezky pro chodce a cyklisty a také vozovky. Do zákazu jsou zahrnuty i některé parky a zahrady.

„Věřím, že vaše zážitky z návštěvy Prahy nebudou bez projížděk v centru na segwayích o nic chudší. Naopak, že si budete moci krásu a atmosféru české metropole lépe užít bez rizika možného střetu s mnohdy neukázněnými uživateli těchto vozítek,“ přeje návštěvníkům pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Na místech se zákazem budou instalovány příslušné dopravní značky. Za nerespektování dopravního značení může být městskou policií udělena bloková pokuta do výše 2 000 Kč.

V příloze naleznete podobu informační kampaně pro zahraniční návštěvníky, dále mapu, kde platí zákaz používání vozítek segway, a podobu dopravní značky, za jejíž nerespektování hrozí pokuta.

Komerční zpráva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

7:53 „Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta, …