Prahou prochází duhový pochod Prague Pride. Nechybí ani alegorický vůz ambasády USA, Dienstbier či romská vlajka

12.08.2017 13:55

Dnes před 13. hod. se vydali na pochod Prahou účastníci festivalu Prague Pride. „Jste tady? Tak mávejte a křičte,“ vyzývali pořadatelé pochodu tisíce účastníků. Dav, který se vydal od sochy sv. Václava na Letnou, byl obrovský.

Prahou prochází duhový pochod Prague Pride. Nechybí ani alegorický vůz ambasády USA, Dienstbier či romská vlajka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod hrdosti gayů a leseb Prague Pride. Účastnili se i zástupci velvyslanectví USA nebo primátorka Adriana Krnáčová
reklama

Prahou kráčí „pochod hrdosti“ Prague Pride. Do českého hlavního města dorazily tisíce lidí, hodlají podpořit práva příslušníků sexuálních menšin. V průvodu se objevili nejen homosexuálové či transsexuálové, ale také heterosexuálové, kteří zkrátka jen chtějí podpořit své spoluobčany. V průvodu nechybí ani politici. Najdeme tu např. senátora Jiřího Dienstbiera (ČSSD). Svou účast už dopředu avizoval také Dominik Feri z TOP 09.

V čele průvodu kráčejí 4 vlajkonoši – nesou vlajku Evropské unie, vlajku České republiky, romskou vlajku a vlajku LGBT komunity. V průvodu jsou k vidění také alegorické vozy. Nechybí ani alegorický vůz americké ambasády. Na celý průvod dohlíží policie.

Na Václavské náměstí dorazili také odpůrci pochodu, ale v porovnání se zastánci pochodu jich byl jen zlomek. Nesli si transparenty, na kterých se dovolávali Boha a vyzývali účastníky pochodu, aby se sklonili před boží velikostí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…