Prahou prošel Reclaim Pride: „My jsme příroda!“ volali účastníci

07.08.2021 18:12 | Zprávy
autor: mp

Na Hradčanském náměstí v Praze odstartoval radikální protest queer komunity. Prague Pride už je moc mírný, a je třeba přitvrdit. Je třeba se postavit šikaně, které jsou vystaveny sexuální menšiny. Tak to vidí pořadatelé protestního pochodu Reclaim Pride, který začal po 13. hodině. Na akci dohlíželi policisté.

Prahou prošel Reclaim Pride: „My jsme příroda!“ volali účastníci
Foto: pixabay.com
Popisek: LGBT vlajka

Vedle festivalu Prague Pride probíhá v sobotu ještě jedna protestní akce – Reclaim Pride. Její pořadatelé mají za to, že Prague Pride je až příliš málo radikální, a je třeba přitvrdit.

„Chceme navázat na původní podstatu hnutí Pride, která vychází ze stonewallských nepokojů v roce 1969. Radikálnější, hlasitý, a především aktivistický protest v České republice chybí. Během celého týdne dává Prague Pride prostor k oslavě LGBTQI+ komunity, vzdělávání se v queer tématech a rozšíření povědomí o nich směrem k širší veřejnosti. Stonewallské nepokoje ovšem nebyly oslavou, ale demonstrací proti šikaně ze strany státních úřadů i společnosti,“ stojí v prohlášení pořadatelů akce.

Pořadatelé na sociální síti Facebook upozorňují, že pořádat akci jako Reclaim Pride je zcela nezbytné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Chat Control

Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…