Prásk. Okamura bez okolků zaútočil na miliardáře Kellnera

27.02.2014 15:58

Gloriola dokonalosti majitele PPF se zřejmě rozplynula. Tomio Okamura a spolu s ním i Úsvit v prohlášení, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, zostra zaútočili na nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a spolu s ním na ředitele ČT Dvořáka.

Prásk. Okamura bez okolků zaútočil na miliardáře Kellnera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Tomio Okamura v rozhovoru s poslancem Davidem Kádnerem

Ten si podle Úsvitu najímal lobbisty, aby ovlivňovali volbu šéfa veřejnoprávní ČT v jeho prospěch. Úsvit rovněž tvrdí, že se na Kavčích horách připravuje puč, a to právě v režii finanční skupiny PPF.

„Podle interních informací má zájem o pozemky finanční skupina PPF, tedy bývalý zaměstnavatel současného generálního ředitele, který si na ekonomické pozice přivedl i další experty z PPF. Podle našich zdrojů, které mi dovolte nejmenovat, tu údajně dokonce hrozí privatizační puč PPF," píše Úsvit.

„V této souvislosti vyzýváme ředitele České televize pana Dvořáka, aby sněmovně poskytl informace o výhledu hospodaření na tento a další rok a chceme znát jeho konkrétní vyjádření k tomu, zda se skutečně připravuje privatizace miliardového majetku či ne," dodává strana se jménem exsenátora Okamury ve svém názvu.

Petr Dvořák, generální ředitel ČT, musí rovněž řešit problémy se zpravodajstvím. Výpověď totiž v posledních týdnech dalo hned několik editorů a moderátorů, mezi nimi například Daniela Drtinová.

„Myslím, že Rada České televize selhala, měla zasáhnout, měla se k tomu vyjádřit, přizvat si poradce, konzultanty, aby se to prostředí vyčistilo,“ řekl ParlamentnímListům.cz mediální odborník Jiří Mikeš. Řeč byla o stížnosti několika redaktorů, kteří uvedli, že zpravodajství ČT je ovlivňováno vedením. Skupina PPF následně poslala ParlamentnímListům.cz své vyjádření: 

"Skupina PPF nikdy neusilovala, neusiluje a ani v budoucnu neplánuje usilovat o pozemky či budovy ve vlastnictví České televize," uvedl mluvčí Radek Stavěl.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …