Prasklo to! Emma „Smetanová“ si k výdělku řekla o covid podporu. A hned vyrazila na Bali

Spustit čtení článku
Tato funkce je dostupná jen s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší.
13.02.2022 9:35 | Zprávy

Covidové restrikce dopadly na podnikatele i na umělce opravdu tvrdě. Mnoho lidí bylo nuceno úplně změnit práci, aby vůbec byli schopni uživit rodinu. I když jim přišla finanční pomoc od státu. Ukázalo se ale, že o pomoc žádali i lidé, kteří formálně měli na pomoc nárok, ale fakticky nebyli bez peněz. Patří mezi ně i zpěvačka a publicistka Emma Smetana. Ta si za covidovou pomoc odjela na dovolenou na Bali. Její případ navíc přinesl jedno odhalení.

Prasklo to! Emma „Smetanová“ si k výdělku řekla o covid podporu. A hned vyrazila na Bali
Foto: Repro Instagram
Popisek: Emma Smetana provozuje jógu na pláži na Bali

Publicistka a zpěvačka Emma Smetana spolu s partnerem Jordanem Hajem čerpala jako umělkyně covidovou podporu 120 tisíc. Každý dostal 60 tisíc. A měsíc na to odletěli na dovolenou na indonéský ostrov Bali. Rozhodně to není v rozporu se zákonem, ale s ohledem na to, že kvůli covidovým restrikcím z časů vlády Andreje Babiše (ANO) zkrachovala řada podnikatelů a řada umělců přemýšlela, z čeho vlastně zaplatí účty za bydlení a školní potřeby pro své děti, vzbudilo počínání Emmy Smetany nemalý rozruch.

Na její cestu na Bali upozornil server Insider.cz s odvoláním na data neziskové organizace Hlídač státu. Rozhodnutí o poskytnutí podpory bylo vydáno 2. prosince 2020. V té době nebyla bez práce. Moderovala rozhovory v internetové televizi DVTV. V lednu 2021 došlo k cestě na Bali.

Covidovou finanční podporu od státu dostali také zpěváci Tomáš Klus nebo Tereza Kerndlová.

Server Blesk.cz k tomu s nádechem humoru dodal, že žádost odhalila, jak se Emma Smetana možná jmenuje doopravdy. Její žádost byla vedena pod jménem Emma Smetanová.

Emma Smetana a dotace

Emma Smetana a dotace

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…