Pravice na sebe nesmí útočit, jinak pomůže komunistům, varuje Štětina

14. 8. 2013 22:05

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny jsou už velice pravděpodobné, i když sněmovna ještě nebyla rozpuštěna. Senátor Jaromír Štětina tak předvídá, jak bude vypadat předvolební kampaň od KSČM, kterou dlouhodobě kritizuje: demagogie a cílení na sociálně slabé.

Pravice na sebe nesmí útočit, jinak pomůže komunistům, varuje Štětina
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaromír Štětina

"Tuto metodu komunisté s úspěchem používají už od nepaměti. Nepochybuji o tom, že ji před volbami opět nasadí a možná se jim podaří ošálit značný počet lidí ze sociálně slabších a méně vzdělaných vrstev obyvatelstva. Určitě zároveň spustí i dehonestační kampaň proti demokratickým politikům," uvedl Jaromír Štětina pro Prvnízprávy.cz.

"V této situaci je proto důležité, aby pravicové strany proti sobě neútočily a aby si vzájemně neokopávaly kotníky. Veškeré rozpory pravice jsou totiž vodou na mlýn komunistů a kryptokomunistů," varuje senátor za TOP 09.

Podle něj v KSČM použijí ještě jednu „metodu“: absolutní bagatelizování zločinů komunismu. „Komunisté postupují podle hesla známého už od Lenina: Když se kácí les, tak létají třísky. Oni prostě tvrdí, že při cestě k úžasné a spravedlivé společnosti, ve které se jednou bude žít jako ráji, došlo k drobným omylům a chybám,“ předvídá Štětina.

„Tímto způsobem omlouvají zvěrstva a zločiny, která mají na svědomí. Je historicky doloženo, že všude tam, kde se komunisté dostali k moci, tak fyzicky zlikvidovali nejaktivnější část společnosti, protože ji potřebovali neutralizovat a ovládnout. Dnes tento postup označují za přehmaty a omyly a daří se jim o tom část lidí přesvědčit. To je to známé falšování dějin z jejich dílny,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

14:54 Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jiří Dienstbier z ČSSD a poslanci Ra…