Pravice rozkradla majetek státu, napsal Okamura a dodal, koho by řezal rákoskou

05.07.2013 12:30

Senátor Tomio Okamura v článku na stránkách Pražský patriot polemizoval s tím, zda se cítí být populistou. Osobně by tak označil všechny politiky, protože musí hledat témata, která trápí lidi, a nabízet jejich řešení. Za některá populistická tvrzení by ovšem lidem nařezal rákoskou.

Pravice rozkradla majetek státu, napsal Okamura a dodal, koho by řezal rákoskou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura
reklama

Hledání palčivých témat a jejich řešení je dle Okamury smyslem celé politiky. Některá řešení, například volební systémy podnikatele Karla Janečka, jsou pak jenom plácáním do vody.

Za lži bych to řezal rákoskou

„Ale v tom bych neviděl populismus, ale jen hloupost. Více populismu bych viděl v naprosto lživém tvrzení pravice, že pravice šetří a levice rozhazuje, co pravice ušetří. Za tuhle lež bych lidi řezal rákoskou,“ hrozí Okamura.

Podle senátora dokázaly pravicové vlády v devadesátých letech rozkrást to, co český stát vlastnil v dobách komunismu. Prý toho nebylo málo.

V ČSSD jsou žabaři oproti klukům z ODS a od Kalouska

„Ne, že by levice – tedy ČSSD – nic rozkrást nenechala, ale jsou to v absolutních číslech žabaři proti klukům z ODS a partě okolo Kalouska,“ rýpl si senátor Okamura.

Okamura soudí, že označení populista je pouhá škatulka, nad kterou nikdo nepřemýšlí. Mnoho politiků se prý věnuje stejným tématům jako on, a tak by v nich mohli najít shodu. Okamura ale připomíná, že se nebojí říct mnoho věcí natvrdo, zatímco ostatní politici se podle něj bojí pojmenovat věci pravými jmény. Pro mnohé je pak senátor s japonským původem nepříjemná konkurence.

Úryvek z textu, který Okamura uveřejnil na serveru prazskypatriot.cz:

Všichni jsme z určitého úhlu pohledu zčásti populisté, jelikož všichni, kdo chtějí být zvoleni, musí umět najít témata, která trápí lidi a hledat jejich řešení. Hledání palčivých témat a jejich řešení je ostatně smyslem politiky. A samozřejmě spousta řešení se nedaří prosadit nebo jsou to jen plácnutí do vody – například volební systémy pana Karla Janečka.

Ale v tom bych neviděl populismus, ale jen hloupost. Více populismu bych viděl v naprosto lživém tvrzení pravice, že pravice šetří a levice rozhazuje, co pravice ušetří. Za tuhle lež bych lidi řezal rákoskou.

To, co náš stát vlastnil za komunismu, a kupodivu toho nebylo málo, pravicové vlády v devadesátých letech minulého století doslova rozkradly a nechaly rozkrást. Pravda, na té hostině se podíleli jen vyvolení, ze kterých se stávali milionáři a miliardáři. Ne, že by levice – tedy ČSSD – nic rozkrást nenechala, ale jsou to v absolutních číslech žabaři proti klukům z ODS a partě okolo Kalouska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…