Kabinet probere dnes návrh zákona, kterým chce upravit pravidla konání stávek. Jak připomněl Český rozhlas, ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek věcný záměr zákona ale tvrdě hájí. Podle něj je novela potřebná už proto, že soud v minulém roce přezkoumával zákonnost tehdy vyhlášené stávky. A konstatoval, že musí být stanovena pravidla stávky.
Odborům se ale norma pranic nelíbí. Zákon považují za zbytečný a odmítají ho.
„Když stávka má být proti něčemu, tak musí být co nejúčinnější, to znamená okamžitá. Když bude mít na přípravu pět dní, tak v podstatě ani nemusí být. Když budeme mít jmenovitý seznam před stávkou a počet lidí a vedení uvidí, že se stávky bude chtít účastnit jen pětina lidí z podniku, nemusí brát na vědomí požadavky odborářů. V případě vyhlášení stávky za těchto podmínek by stávky v podstatě neměly význam,“ uvedl pro Český rozhlas šéf odborové organizace Feroxu Děčín Jaroslav Pták.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb