Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude ústavně zakotveno. Jde o velmi důležitou změnu, říká Majerová

21.07.2021 16:33 | Bleskově

Senát dnes podle očekávání schválil doplnění Listiny základních práv a svobod o právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek. Listina základních práv a svobod bude tak nově obsahovat ustanovení, že „právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon“.

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude ústavně zakotveno. Jde o velmi důležitou změnu, říká Majerová
Foto: Hana Brožková
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyné Trikolory

Tento krok oceňuje formace Trikolóra Svobodní Soukromníci, podle předsedkyně Zuzany Majerové Zahradníkové jde o důležitou změnu. 
 
„Evropská unie nesmí nikdy omezovat právo občanů České republiky bránit se se zbraní v ruce. Jsem proto ráda, že poslanci i senátoři schválili, že toto právo bude nově součástí také Listiny základních práv a svobod,“ uvedla Majerová Zahradníková. 
 
 
Podle ní jde nejen o symbolickou, ale právě velmi důležitou změnu, která by naši zemi měla pomoci čelit snahám bruselských byrokratů odzbrojovat občany členských států EU. 
 

Anketa

Je nutné nařídit očkování proti covidu-19 v Česku jakožto povinné?

9%
89%
hlasovalo: 18666 lidí
„Za formaci Trikolóra Svobodní Soukromníci však chceme jít ještě dál. Chceme nadřadit české právo nad unijní, aby to byl znovu český Parlament, který bude jako jediný rozhodovat o tom, co je, nebo není v zájmu občanů České republiky. Zároveň chci na tomto místě poděkovat spolku Liga Libe, který odvedl obrovský kus práce, abychom dnes mohli slavit to, že naši občané zůstanou o trochu ve větším bezpečí, než by si přáli zaslepení papaláši v Bruselu,“ dodala Majerová. 
 
O snaze nadřadit české právo nad unijní hovořil již dříve stínový ministr zahraničí uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci Libor Vondráček. „Rád bych se zasadil o diplomatickou podporu, a to proto, abychom všechna pravidla, která platí na našem území, museli schválit v našem Parlamentu. Aby zákony a legislativu, jež platí v naší zemi i v zemích okolních, neschvalovali a nepřipravovali nikým nevolení bruselští úředníci,“ uvedl.
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …