Praze hrozí politický kolaps: Trojkoalice není stabilní a spolehlivý partner, tvrdí ANO. Vyvolá dohadovací řízení

27. 4. 2018 12:54

Čtvrteční jednání Trojkoalice vedlo podle hnutí ANO k závažnému porušení koaliční smlouvy, proto se zastupitelský klub v pátek usnesl, že souhlasí s vyvoláním dohadovacího řízení z důvodu soustavného porušování koaliční smlouvy ze strany Trojkoalice. Nejednalo se prý o první případ, kdy se směsice několika politických stran zachovala v rámci koalice destruktivně.

Praze hrozí politický kolaps: Trojkoalice není stabilní a spolehlivý partner, tvrdí ANO. Vyvolá dohadovací řízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Kolínská
reklama

„Trojkoalice nás v posledních měsících několikrát přesvědčila, že to není stabilní a spolehlivý partner, o kterého by se koalice mohla opřít. Stále nás čeká několik zásadních témat, která jsou důležitá pro rozvoj města, a tam musíme mít jistotu, že je Trojkoalice opět nezablokuje. Proto vyvoláváme dohadovací řízení, které podle koaliční smlouvy musí předcházet jejímu eventuálnímu vypovězení,“ říká Michal Hašek, předseda zastupitelského klubu ANO.

„Diskuse k Libeňskému mostu začala tím, že pan Čižinský navrhl stažení toho bodu. My jsme ho naopak projednat chtěli, protože jsme měli připravené usnesení, kterým bychom uložili radě připravit projekt na provizorní most. Dopravní obslužnost je totiž nutné zachovat v obou případech. Nebavme se tu prosím ale o tom, kdy měl být ten bod projednán, zásadní informace je, že my jsme o tom mluvit chtěli, ale starosta Čižinský nikoliv. Ostatní zástupci Trojkoalice na tiskové konferenci připustili, že neschválení programu byla chyba a nebyli o tom dopředu informováni. I oni tam měli důležité materiály, které měly být projednány,“ říká místopředseda zastupitelského klubu ANO Patrik Nacher.

Jak ovšem v pátek informovala ČTK, pražská Trojkoalice nevidí ve svém jednání pochybení a vládnutí na půdorysu s ANO, ČSSD by podle ní mělo i nadále pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…