Pražská ČSSD si v prosinci zvolí nového předsedu

28.10.2012 11:23

Pražská ČSSD si v polovině prosince zvolí nového předsedu. V minulých dnech začaly první obvodní konference, nominaci z nich zatím má Jiří Bodenlos, který je vedením pražských sociálních demokratů v současnosti pověřen. O post předsedy se možná bude ucházet také poslanec Miroslav Svoboda.

Pražská ČSSD si v prosinci zvolí nového předsedu
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Sociální demokracie v metropoli je bez předsedy od loňského prosince. Tehdy po rozpadu koalice ODS a ČSSD na pražské radnici rezignoval tehdejší předseda Petr Hulinský. Řízením pak byl pověřen Bodenlos. Bodenlos ČTK řekl, že by chtěl zlepšit komunikaci uvnitř pražské buňky a připravit stranu na příští sněmovní a krajské volby. "ČSSD už v Praze dokázala, že vítězit dokáže," řekl Bodenlos s odkazem na nedávný zisk senátorského mandátu v Praze pro kandidátku ČSSD Evu Sykovou.

Dolínek na předsedu kandidovat nebude

O kandidatuře na šéfa sociálních demokratů v metropoli uvažuje i poslanec Svoboda. "Jsem toho názoru, že mám pražské ČSSD co přinést," řekl ČTK. Podle Svobody se dosavadní vedení ČSSD v hlavním městě soustředilo hlavně na magistrátní politiku a nevěnovalo se dostatečně komunální politice. Zlepšit by se podle Svobody mělo také přenášení pražské politiky a názorů do celostátní politiky. "Chci se obvodních konferencí účastnit, abych zjistil, jestli sdílí můj názor," poznamenal Svoboda.

Někteří straníci mluví v souvislosti s volbou šéfa pražských sociálních demokratů také o předsedovi klubu ČSSD v pražském zastupitelstvu Petru Dolínkovi. Dolínek ale ČTK řekl, že kandidovat nebude, chce se věnovat především práci na pražské radnici, kde vede zastupitelský kontrolní výbor. Dolínek zvažuje kandidaturu na místopředsednický post.

O posty místopředsedů se podle některých straníků zatím chtějí ucházet také současní členové předsednictva Roman Petrus, Jan Smetana, Karel Březina a Daniel Hodek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…