Pražská ODS má nového předsedu. Vyhrál Svobodův kůň Humplík

21.11.2013 22:33

Pražská ODS má nového předsedu. Byl jim zvolen podnikatel Filip Humplík, kterého prosazoval dosavadní předseda Bohuslav Svoboda. Humplík porazil Tomáše Chalupu, bývalého starostu Prahy 6 a rovněž ministra v Nečasově vládě.

Pražská ODS má nového předsedu. Vyhrál Svobodův kůň Humplík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec ODS Bohuslav Svoboda

Humplík byl favoritem dosavadního předsedy Bohuslava Svobody, který již neměl zájem kandidovat, neboť se chce soustředit na práci poslance a kandidaturu do celostátního vedení strany na lednovém sjezdu.

Jeho protikandidátem byl Tomáš Chalupa, který se Svobodovým křídlem bojoval již před volbami při sestavování sněmovní kandidátky. Chalupa ani tehdy neuspěl a na přední místa byli zvoleni Svoboda a jeho lidé.

Reakce Jiřího Janečka, někdejšího pražského poslance za ODS:

"Občanská konzervativní strana je potěšena volbou nového předsedy ODS Praha Filipa Humplíka a nemůže skrýt údiv nad tímto výběrem. Známý starosta Tomáš Chalupa by byl pro svojí oblibu a zkušenosti velmi silným soupeřem v komunálních volbách 2014m pro O.K. stranu. V tuto chvíli není ODS pro naši novou konzervativní stranu důstojným soupeřem. Divíme se, že ODS Praha si zvolila člověka, který řídil agenturu Konektor, která evidentně neuspěla při řízení kampaně pražské ODS v letošních sněmovních volbách."


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…