Pražská plynárenská pomůže při očkování s dopravou seniorů nebo občanů se speciálními potřebami

04.05.2021 10:56

Pomoc zahřeje. Pod tímto mottem se rozhodla společnost Pražská plynárenská pomoci. Pomůže při očkování v pražském O2 universu. Na očkování proti Covid-19 a poté z očkování domů doveze seniory nebo osoby se speciálními potřebami.

Pražská plynárenská pomůže při očkování s dopravou seniorů nebo občanů se speciálními potřebami
Foto: Pražská plynárenská
Popisek: Pomoc zahřeje - Pražská pynárenská pomáhá při očkování

Pražská plynárenská nabídla své vozy s plynovým pohonem k dispozici těm, kteří nebydlí v blízkosti očkovacího centra a nemá je kdo doprovodit. 

„Toto období je náročné pro všechny, ale zejména pro seniory a handicapované může být zvládání pandemické situace ještě obtížnější psychicky i fyzicky. V první fázi tedy nabídneme pomoc s odvozem domů jim, postupně bychom rádi rozšířili tuto službu i na další skupiny,“ vysvětluje Martin Pacovský, předseda představenstva společnosti Pražská plynárenská. 

Převoz podle Pražské plynárenské proběhne za přísných bezpečnostních opatření. Řidiči byli speciálně vyškoleni a zónu mezi nimi a převáženými bude oddělovat hygienická zástěna. 

Pražská plynárenská mimo převozů pomůže také přímo v očkovacím centru. Na místě budou vyškolení asistenti, kteří budou pomáhat s koordinací tzv. pomalé fronty. Ta je určena pro ty, kteří neměli přístup k elektronické registraci, pro osoby se sníženou mobilitou, seniory nebo pro cizince. Mimo jiné nabídnou také respirátory, které pořídila Pražská plynárenská. 

Při tak výjimečné situaci jako je zvládání pandemie, je každá forma podpory či pomoci velmi významná. Iniciativy kolegů z Pražské plynárenské si proto ceníme, protože mnohým ze seniorů jejich snaha zpříjemní celý den a celkově pozvedne dojem z návštěvy očkovacího centra. Dobročinné aktivity rovněž napomůžou k plynulejší organizaci celého očkování. Je vidět, že i společnosti mimo obor zdravotnictví se mohou do pomoci zapojit, stačí mít zkrátka správný nápad,“ uvedla k pomoci ze strany pražské společnosti Lenka Gutová, náměstkyně ředitele pro nelékařské zdravotnické profese a řízení kvality zdravotní péče Ústřední vojenské nemocnice, která celé očkovací centrum v O2 universu zastřešuje.

Pražská plynárenská je druhým největším tuzemským dodavatelem zemního plynu a jedním z tzv. tradičních hráčů na trhu, který dodává zemní plyn a elektřinu 425 tisícům zákazníků po celé republice. Jedná se o ryze českého dodavatele, jehož vlastníkem je hlavní město Praha.

 

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Namalovali vlajku Ukrajiny. Přijela policie, přiletělo vajíčko a ozvaly se nadávky

11:50 Namalovali vlajku Ukrajiny. Přijela policie, přiletělo vajíčko a ozvaly se nadávky

Exponenti ruského teroristického režimu – neboli nájemci domů v pražské Bubenči – by neměli mít přís…