Pražský pravoslavný kostel postříkali vzýváním Alláha a výhrůžkami smrtí. Do dvou let budeme schovávat kříže i u nás, obává se Petr Hampl

29.04.2017 9:46

Pravoslavný kostel na pražských Olšanských hřbitovech se stal terčem vandala. Zatím neznámý pachatel jej posprejoval nápisy v azbuce. Několik hodin předtím přitom na místě zasahovali muži zákona. Informuje o tom server TN.cz.

Pražský pravoslavný kostel postříkali vzýváním Alláha a výhrůžkami smrtí. Do dvou let budeme schovávat kříže i u nás, obává se Petr Hampl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz

Po neznámém pachateli, jenž poničil Chrám Zesnuté Přesvaté Bohorodice, nyní pátrá policie. Jak uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk, pachatel na kostel napsal nápisy Allahu Akbar či Smrt nablízku. Odhadovaná škoda činí padesát tisíc korun.

Původní text ZDE.

V noci, po níž se na chrámu nápisy objevily, přitom policie v blízkosti zasahovala. Jeden muž tam totiž házel boty po ikonostasu. Hlídka muže odvezla do nemocnice na ošetření. „Jestli má poškození kostela souvislost s ním, zatím nejsme schopni říct,“ uvedl Daněk.

K symbolice házení bot:

Sociolog a bývalý předseda Alternativy pro Českou republiku Petr Hampl má však o motivacích útoku jasno a poznamenal, že česká muslimská komunita překročila další čáru.

„Že se jednalo o útok právě na pravoslavný kostel, není náhoda. Zatímco katolický mainstream i téměř všichni protestanti už tiše akceptovali jako své nové poslání podporu islamizace země, pravoslavní se jednoznačně staví na odpor a snaží se i podporovat zbývající křesťanské komunity v islámských zemích. Muslimové se je tedy snaží zastrašit,“ myslí si Hampl.

Ten nyní očekává pštrosí postoj od církví i státní správy – při opakování útoků agrumenty, že na tom pořád nejsme tak špatně jako západní země – a v řádu let první pokusy odstraňovat kříže jako výraz boje proti islamofobii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

13:04 Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pie…