Pražský primátor Hudeček a exprimátor Svoboda prý velmi rozlítili důchodce

10.10.2013 21:14

Ve středu proběhlo jednání pražské rady seniorů. Starosta Prahy 10 a lídr Hlavu vzhůru v Praze Bohumil Zoufalík informoval ParlamentníListy.cz, že si zde senioři stěžovali na chování primátora Tomáše Hudečka z TOP 09 i Bohuslava Svobody z ODS.

Pražský primátor Hudeček a exprimátor Svoboda prý velmi rozlítili důchodce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodkyně, ilustrační foto
reklama

„Ve středu jsem se zúčastnil jednání pražské rady seniorů. Zde jsem si vyslechl mnoho povzdechů od našich nejstarších spoluobčanů, kteří déle než dva roky žádají představitele vedení magistrátu hlavního města Prahy o setkání. Dle jejich vyjádření žádost rady byla bez reakce jak ze strany bývalého primátora Svobody, tak od současného primátora Hudečka. Byl jsem velice překvapen, že těmto politikům jsou zcela lhostejný názor zástupců vice jak 250 tisíc pražských seniorů a že těmto politikům jsou lhostejné jejich letité problémy,“ uvedl Zoufalík.

Petice. Jinak se senioři nedovolají

Zoufalík informoval, že se dohodl se seniory na společném postupu ve věci návrhu ze strany Dopravního podniku na zpoplatnění jízdného pro nejstarší spoluobčany, který prý pražské seniory velice vystrašil. Pražští senioři si na svém zasedání operativně operativně odsouhlasili uskutečnění podpisové akce, která jim umožní veřejné vystoupení na na listopadovém jednání pražského zastupitelstva.

„Je smutným faktem, že pražští senioři, aby byli vyslyšeni představiteli pražské radnice, kterou nyní vede TOP 09, jsou nuceni uspořádat petiční akci, díky které možná na jednání zastupitelstva dostanou slovo. Je to pravá ukázka demokracie v podání pražské TOP 09 na pražském magistrátě. Proto jsem nabídl součinnost při prosazování názorů pražských seniorů a další spolupráci, která byla ze strany pražské rady přijata. Byla vidět bezradnost a bezmoc našich seniorů, ale i zdravá naštvanost a vůle bojovat za svá práva. Já jim v tom rád pomohu,“ řekl Zoufalík.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

7:31 Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

Bylo to na akci Milionu chvilek pro demokracii, kde zakladatel hnutí Praha Sobě Jan Čižinský odhalil…