Pražský primátor Hudeček prý v kauze Opencard prokázal neskutečnou neschopnost

06.06.2014 12:48

Z neschopnosti viní pražského primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) šéfeditor serveru iHNed.cz Jan Kubita v článku, který zveřejnil na svém blogu. Podle Kubity by primátor civilizovaného města uspořádal tiskovou konferenci, rozdal desítky rozhovorů a snažil by se veřejnost uklidnit přehlídkou dobře promyšlených kroků, které obyvatelům města zachrání jejich drahé jízdné.

Pražský primátor Hudeček prý v kauze Opencard prokázal neskutečnou neschopnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Validátor karty Opencard

„Takového primátora Praha nemá,“ posteskl si Kubita. Podle něj pražský primátor Hudeček už dva roky ví, že v polovině června 2014 skončí smlouvy s provozovatelem Opencard. „Ale ani teď na začátku června netuší, co s tím. A milion držitelů téhle úžasné karty Pražana zase netuší, co bude s jejich jízdenkami,“ podotýká.

Podle Kubity z oficiálních i neoficiálních informací vyplývá, že Hudečkovo vedení města Opencard prostě neřešilo. A to přesto, že firma EMS, dříve Haguess, už s velkým předstihem ohlašuje, že může Opencard vypnout, pokud se s ní magistrát nedohodne. „Je to možná tvrdý postoj, ale je to soukromá firma a odpovědnost je na pražských politicích. Ti musí umět adekvátně a včas zareagovat,“ zlobí se Kubita na pražské radní.

Hudečkovi za příklad dává bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu. „Před dvěma lety byla Opencard také ohrožena. Také končily smlouvy s firmou, které město svěřilo její provoz. Také končila platnost desítkám tisíc karet. ...Tehdejší primátor Bohuslav Svoboda z ODS a jeho rada se rozhodli bez výběrového řízení prodloužit smlouvy, neudělali to možná nejlépe a policie to vyšetřuje,“ uvádí Kubita a zároveň se ptá, jak je možné, že Hudeček za dva roky nevypsal řádné výběrové řízení. Kubita dochází k závěru, že v tomto případě jde o „neskutečnou neschopnost“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus má problém, fotra. Proč Zeman nesnáší ČT? Ještě, že jsme se domluvili s tím Milionem chvilek… Kníže, Mašínová a umělci debatovali v Brně o sametu, takto to dopadlo

21:42 Klaus má problém, fotra. Proč Zeman nesnáší ČT? Ještě, že jsme se domluvili s tím Milionem chvilek… Kníže, Mašínová a umělci debatovali v Brně o sametu, takto to dopadlo

REPORTÁŽ Česko si po celý listopad připomíná třicáté výročí sametové revoluce. V Brně na téma sametu…