Pražským zastupitelům zabralo jednání o programu téměř pět hodin

17.10.2019 14:16

Pražští zastupitelé po téměř pěti hodinách schválili program jednání. Přeli se například o kolaudaci tunelu Blanka nebo o schůzky zastupitelky Michaely Krausové (Piráti) s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem a o tendru na nový městský mobiliář, napsala ČTK.

Pražským zastupitelům zabralo jednání o programu téměř pět hodin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu byl mimo jiné i rozpočet na příští rok

Zastupitelé řešili rovněž založení společného podniku na rekonstrukci stanice metra C Nádraží Holešovice dopravním podnikem (DPP) a firmou Nové Holešovice Development. Jednání začalo v 8:30 a program byl schválen ve zhruba 13:20.

Nejbouřlivější diskusi vyvolala rezignace Krausové na post předsedkyně zastupitelů Pirátů. Krausová se scházela s manažerem Tenzerem, který je nyní před soudem kvůli korupci. V diskusi řekla, že firma JCDecaux žádné výhody nikdy nezískala. Následně uvedla, že propojení na reklamní byznys mají zejména opoziční ODS a ANO. Opozice její výroky odmítla a zastupitelku a Pirátskou stranu kritizovala kvůli netransparentnosti. Ke kritice Krausové se připojil i koaliční předseda klubu Spojených sil a europoslanec Jiří Pospíšil.

ODS a ANO navrhly rovněž projednat tendr na nový mobiliář. Městu totiž v roce 2021 končí smlouva právě s JCDecaux. Informační materiál o přípravě nového tendru navrhl zařadit koaliční radní Jan Chabr (TOP 09), podle něj v návrhu programu jednání nebyl kvůli administrativní chybě.

Opoziční zastupitel a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS) navrhl, aby zastupitelé jednali o kolaudaci tunelu Blanka, který ji získal po čtyřech letech od zprovoznění. Magistrátní úředníci označili původní podmínku kolaudace, kterou byla dostavba Pražského okruhu, za nerelevantní. „Nyní nás (Prahu 6) tímto rozhodnutím házíte přes palubu a to jediné, co jsme si prosadili, jste škrtli,“ řekl Stárek. Jeho návrh zastupitelé schválili a zařadili materiál na program jednání.

Zastupitelé se přeli rovněž o rekonstrukci Libeňského mostu. Podle opozice nechce vedení města dělat objízdné trasy a vznikne kolaps. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) výtky odmítl, vše se prý teprve připravuje.

Kritizován byl ze strany opozice také podnik na obnovu stanice metra C Nádraží Holešovice. „Zavání to tunelem. Proč na toto není standardní transparentní řízení a proč se z ruky zakládá společnost s firmou, která má vlastnickou strukturu na Kypru?“ řekl zastupitel a starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). Firmu Nové Holešovice Development vlastní Karlín Group a Ungelt Group a DPP s ní uzavřel dohodu o vzniku společného podniku.

Na program jednání chtěli opoziční zastupitelé zařadit například také téma přípravy rozpočtu města na příští rok, dostavbu silničního okruhu nebo téma zdražování. Žádný z těchto návrhů ale zastupitelé nepřijali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…