Pražští plynaři a Praha 19 zakládají společný podnik

22.10.2020 14:17

Pražská plynárenská prostřednictvím své dceřiné společnosti Prometheus, energetické služby a Městská část Praha 19 (Kbely) zakládají společný podnik Teplo pro Kbely, a. s. Kromě zkvalitnění dodávek tepla pro obyvatele, lze v souvislosti s tímto krokem mimo jiné do budoucna očekávat i nižší cenu tepla pro obyvatele Kbel. Akcionářská smlouva byla podepsána ve čtvrtek 22.10.2020 a společný podnik vznikne k 1.1.2021.

Pražští plynaři a Praha 19 zakládají společný podnik
Foto: Archiv Pražská plynárenská a.s.
Popisek: Zleva: místostarostka MČ Praha 19 Ivana Šestáková, místostarosta MČ Praha 19 Ing. Vladimír Olmer, předseda představenstva Prometheus energetické služby Ing. Ludvík Baleka, člen představenstva Prometheus energetické služby Mgr. Petr Dolejš

Důvodem založení společného podniku je zejména skutečnost, že MČ Kbely historicky vlastní tepelné hospodářství, kotelny a rozvody tepla, které v současné době  i sama provozuje. Aktuální situace však vyžaduje  nutnou rekonstrukci, na kterou MČ nemá dostatek finančních prostředků. Provozování, rekonstrukci a  nutné investice tak nově zajistí, za účasti silné skupiny Pražská plynárenská, právě vznikající společný podnik, přičemž její dceřiná společnost Prometheus disponuje i odborníky na danou problematiku a potřebným knowhow.

Městská část vloží do společného podniku majetek o celkové hodnotě 5 693 850 korun a bude mít jednu akcii, to je 25 procentní podíl ve společném podniku. Dceřiná společnost Pražské plynárenské, firma Prometheus, vloží do společného podniku 47 081 550 korun a bude mít 3 akcie, to je 75 procentní podíl ve společném podniku.

Teplo pro Kbely, a.s. budou řídit zaměstnanci ze skupiny Pražská plynárenská a obsadí všechny tři místa v představenstvu. Městská část bude mít kontrolní funkci a obsadí všechny tři místa v Dozorčí radě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

9:31 Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

Jak to udělat, aby se mohlo říct, že nejlepšími ministry Fialovy vlády jsou Ivan Bartoš a Mikuláš Be…