Předseda Řádu národa se vyjádřil ke kauze s „podezřelým cizincem“: Co mě zaráží...

15.08.2017 21:58

Hodonínský zastupitel Robert Sedlačík z hnutí Řád národa před pár dny zavolal policisty na „podezřelé cizince“. Po strážcích zákona chtěl, aby prověřili černošský pár. Zdálo se mu totiž, že nemluví právě nejlepší angličtinou. Ukázalo se však, že muž je příslušníkem Armády Spojených států amerických a s manželkou do Hodonína přijel na osobní pozvání. Informuje o tom server iDnes.cz.

Předseda Řádu národa se vyjádřil ke kauze s „podezřelým cizincem“: Co mě zaráží...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Zastupitel Robert Sedlačík na sebe minulý týden upoutal pozornost, když žádal po policii, aby prověřila „podezřelou černošskou dvojici“. Snad se domníval, že potkal uprchlíky. Ve skutečnosti šlo o příslušníka Armády Spojených států amerických, který přijel do Hodonína na návštěvu, přičemž s sebou vzal i manželku a dvě dcery. Žena, která byla viděna po jeho boku, je ředitelkou nadace zabývající se podporou dětských domovů v Ugandě.  

„Muž kromě angličtiny ještě ovládá francouzštinu a němčinu. Byli ubytováni ve zdejším hotelu a sobotní odpoledne se rozhodli strávit nakupováním ve městě, kde potkali našeho zastupitele pana Sedlačíka. Jsou to křesťané a reakce našeho zastupitele byla zcela neadekvátní,“ konstatoval starosta Hodonína Milan Lúčka (nestraník, dříve ANO).

Kauzou se budou na svém prvním poprázdninovém zasedání zabývat také zastupitelé Hodonína.

Celý článek naleznete zde.  

Josef Zickler, předseda Řádu národa se svého kolegy Sedlačíka zastal.

„Co mě na celé věci zaráží nejvíc, je, že od samého počátku je ze strany pana Lúčky tato událost směřována do roviny rasové nebo náboženské nesnášenlivosti, aniž druhá strana k tomuto pohledu dává jakýkoliv podnět. Naopak, jak je z prohlášení pana Lúčky zřejmé, celou věc bohužel vyhodnotil jako problém, ve kterém hraje hlavní roli barva pleti. Neznám nikoho, kdo by v podobném incidentu poukazoval na barvu pleti účastníků děje, aniž sám neměl xenofobní vnímání světa,“ uvedl Zickler.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…