Předseda SPD: Omezují se práva občanů Unie, migrantů se to ovšem netýká

19.10.2020 14:00 | Zprávy

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na svém oficiálním facebooku pozastavil nad faktem, že podle Evropské unie pandemie koronaviru nepozastavuje právo uprchlíků na azyl. Lidé, kteří žádají o mezinárodní ochranu, nemohou být vráceni zpět. Právo migrantů a uprchlíků žádat o azyl nemůže být pozastaveno ani v době pandemie koronaviru. „Vidíme, že EU prosazuje masovou imigraci. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejme, tím lépe,“ napsal Okamura.

Předseda SPD: Omezují se práva občanů Unie, migrantů se to ovšem netýká
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

Vyplývá z toho, že kvůli koronaviru jsou omezována práva občanů členských státu Evropské unie, ale práva migrantů nikoliv. „Výsledky této politiky jsme viděli během nedávné krize na řecko-tureckých hranicích, když turecký prezident Recep Tayyip Erdogan použil migranty jako nástroj politického vydírání a vyhrožoval, že v Evropě rozpoutá novou migrační krizi. V té době Řecko oznámilo, že pozastavuje veškeré žádosti o azyl. Evropská komise však s tímto opatřením nesouhlasila. Komisařka pro vnitřní záležitosti Ylva Johansson nařídila Řecku, aby umožnilo migrantům, které Erdogan dopravil na hranici, požádat o azyl,“ pokračuje Okamura.

Ylva Johansson doslova řekla: „Jednotlivé osoby mají právo požádat v Evropské unii o azyl. Je to ve smlouvě, je to v mezinárodním právu. To nemůžeme ani dočasně omezit.“ Řecko poté omezení zrušilo, což Ylva Johansson uvítala slovy: „Nyní je důležité hájit naše hodnoty a základní práva.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít v amerických volbách dopad atentát, který byl na p…