Předseda Zelených juchá, jak Ivo Valenta dopadl u voleb. Jeho stoupenec přitom dostal 43 hlasů. To ale není vše

13.10.2020 14:35

Spolupředseda Zelených a zastupitel města Vsetín Michal Berg se na blogu Respektu rozepsal o tom, jak neslavně u voleb prý dopadl majitel SYNOTu Ivo Valenta. Na oficiálním webu Zelených se pak rozepsal o tom, že jeho partajní kádr proklouzl do zastupitelstva Zlínského kraje. Na další kandidáty v dresu SZ ovšem zapomněl. ParlamentníListy.cz nikoli.

Předseda Zelených juchá, jak Ivo Valenta dopadl u voleb. Jeho stoupenec přitom dostal 43 hlasů. To ale není vše
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Michal Berg (Zelení)

Anketa

Akceptujete nově vyhlášená vládní opatření?

80%
20%
hlasovalo: 24711 lidí
Ivo Valenta kandidoval nejen do Senátu, kde ho v druhém kole porazil starosta Starého Města Josef Bazala, ale rovněž do zastupitelstva Zlínského kraje. Jeho angažmá bylo spíše podpůrného charakteru, neboť se podnikatel a miliardář choulil na 43. místě kandidátky TRIKOLORA - SOUKROMNÍCI - NEZÁVISLÍ. Díky voličům a jejich 811 hlasům ovšem nakonec do zastupitelstva bezpečně proklouzl.

Politik Berg, spolupředseda Zelených, tento výsledek v blogu nazvaném „Lidé ve Zlínském kraji mají Ivo Valenty už plné zuby. Proč?" tento mandát zpochybnil.

ParlamentníListy.cz se proto podívaly, jak si Zelení ve Zlínském kraji vedli. Jako první bude důležité upozornit, že samostatnou kandidátku nebyl Berg schopen sestavit. Dokonce není jeho SZ vedena ani v oficiálním seznamu výsledků voleb. Z čeho se tedy raduje?

Stranu zelených jsme hledali, ale marně

„Berg má moc rád hazard, takže hazarduje i s tím, jak mluví. Zelení tady nekandidovali, jsou ukrytí pod kandidátkou ČSSD, ale ta kandidovala samostatně. V rámci sociální demokracie, která dala Bergově minimalistické straně šanci, byli na kandidátce asi čtyři lidi, uspěl jenom jeden. Michal Merhaut měl směšných 43 hlasů, jiný Zelený, pan Jurek, dostal 173 hlasů," uvedl náš dobře informovaný zdroj.

Z kandidátky sociální demokracie se Zelení radovali pouze nad úspěchem "jejich" Richarda Kremla.

Ani ve většině ostatních krajů Zelení nekandidovali samostatně. Na Olomoucku byli ukrytí pod Spojence pro Kraj, na Ústecku také. V Jihomoravském kraji si vzali škrabošku propletence Spolu pro Moravu a v Plzeňském kraji sotva stačil jeden řádek pro společný název tamní směsky: Starostové (STAN) s Josefem Bernardem a podporou Zelených, PRO Plzeň a Idealistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

6:16 Studená sprcha pro Kmentu. Kniha o Babišovi už nezajímá. Líp se prodává i první díl klavírní školy

Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečn…