Přejí Okamurovi smrt, kulku do hlavy. Dva dny anonymního hnusu za slova o gayích. A stále se valí víc

01.05.2021 20:59 | Ze sítí

Slova, která v debatě o uzákonění manželství stejnopohlavních párů pronesl předseda hnutí SPD Tomio Okamura, vyvolala na sociálních sítích bouři. Poté, co ve Sněmovně prohlásil, že kdyby ho jako dítě chtěl adoptovat homosexuální pár, raději by skočil z okna, čelí nenávistným komentářům a výhrůžkám smrtí. Situace trvá už dva dny a stále pokračuje. O některé vzkazy se Okamura podělil na svém facebooku.

Přejí Okamurovi smrt, kulku do hlavy. Dva dny anonymního hnusu za slova o gayích. A stále se valí víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Okamura nechápe, že je mu vyhrožováno jen proto, že klasickou rodinu podle něj tvoří žena a muž. „Výhrůžky smrtí – jen z důvodu, že jsem na základě své osobní zkušenosti, kdy jsem v dětství vyrůstal v dětském domově, řekl v souvislosti s navrhovanými adopcemi dětí z dětských domovů homosexuálními páry, že já, coby takové dítě, jsem vždy toužil mít maminku a tatínka, a použil při tom vůči sobě expresivnější vyjádření,“ píše odpůrce sňatků.

„Nyní mi již dva dny chodí od homosexualistických aktivistů výhrůžky násilím, a dokonce i smrtí,“ pokračoval Okamura a připojil příspěvky uživatelů, kteří píší o zastřelení či odpálení.

„Alespoň opět všichni vidíme, co se ve skutečnosti skrývá za vzletnými slovy o toleranci, pravdě a lásce, nejen u těchto, ale i dalších aktivistů,“ dodává s tím, že takového vyhrožování a zastrašování se rozhodně nezalekne. „Nadále budu svobodně a demokraticky říkat své názory,“ vzkazuje svým odpůrcům. A nezapomněl poděkovat tisícům lidí za vyjádřenou podporu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To kdybych věděl.“ Zákazníci hubují na Alzu a AlzaBoxy

13:45 „To kdybych věděl.“ Zákazníci hubují na Alzu a AlzaBoxy

Český gigant Alza má problém. Slibují dodat zboží druhý den ráno, ale pošlou jen omluvnou sms, že zá…