Překvapení ze sídliště: Volíme Flákance a Bobo. S Babišem jsme skončili, všechno zdražil

29.09.2021 16:16 | Reportáž

Vypravili jsme se na pražská sídliště, kde před čtyřmi roky vyhrávalo Babišovo ANO. Jak chtějí volit obyvatelé Jižního města letos? Úplně jinak, Babiše mají plné zuby. Překvapivě je oslovuje Volný blok. Prý odvážně protestuje proti státní moci a nelže.

Překvapení ze sídliště: Volíme Flákance a Bobo. S Babišem jsme skončili, všechno zdražil
Foto: Volný blok
Popisek: Lubomír Volný na grafickém ztvárnění billboardu

„Volil jsem Babiše, protože na rozdíl od politiků jenom nemluvil a něco dělal. Vybudoval podnik. Myslel jsem si, že nebude potřebovat krást jako ti druzí,“ říká Tomáš K., který před covidem pracoval jako číšník v pražské restauraci. Letos prý ještě neví, komu dá hlas. „Babiš to ale určitě nebude. Věřil jsem, že bude podporovat nás, živnostníky, ale zatím se dařilo dobře jenom úředníkům. Těm platy rostou a my na ně děláme. Papírování je víc a úřady nás šikanují za každou hloupost. Člověk se dneska snaží hlavně přežít. Vždyť se podívejte, jak všechno zdražuje! A Babiš plká, že za to může cizina. On za to může! Vyhazuje peníze. Stát místo toho, aby nám pomohl, jde proti nám.“ Rozhoduje se prý podle programů, už si letos dělal volební kalkulačku. „Vyšel mi Volný blok a pak několik menších stran, ty se ale do Sněmovny už nedostanou. Budu volit asi Flákance, v programu jasně říká, že zruší úřednická místa, takže ubude papírování. A kdyby nic, jsem na vládu tak naštvaný, že si ten flákanec prostě zaslouží.“ 

Důchodcům jde o budoucnost vnoučat, ne o zlevněné brambory

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…