Premiér představí výsledky bezpečnostního projektu na letišti

30.01.2018 6:52

Výsledky projektu k zajištění zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla dnes představí premiér Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová (oba ANO) a ministr vnitra Lubomír Metnar. Pořízení nových bezpečnostních systémů schválila vláda před dvěma lety. Venkovní prostory letiště nyní například hlídají brány s kamerami, které snímají registrační značky aut. Policisté také trénují zásahy v prostorech letiště na speciální střelnici.

Premiér představí výsledky bezpečnostního projektu na letišti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman přijal demisi vlády premiéra Andreje Babiše. Zároveň ho pověřil dalším vyjednáváním o sestavení vlády nové
reklama

Vláda bývalého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) schválila v lednu 2015 na zvýšení bezpečnosti letiště 187 milionů korun. Podle mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárky Miškovské jsou nyní veškeré plánované projekty v provozu, mimo zařízení, které automaticky rozpozná obličeje cestujících - to je zatím v počáteční a testovací fázi.

"Samotný projekt je o tom, že tu budou spolupracovat veškeré bezpečnostní služby a složky v odhalování závadových osob a co se týče bezpečnosti na letišti jako takové," řekla Miškovská. Cestující se nyní mohou na letišti cítit bezpečněji, dodala.

Celní správa v rámci projektu pořídila podle Miškovské například detektory radiace na nákladních terminálech nebo zařízení na detekci chemických látek u cestujících.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fronta na obranu státního zástupce Zemana: Drahoš, Bartoš, Jurečka, Benda. Ošklivé vzkazy Benešové

7:31 Fronta na obranu státního zástupce Zemana: Drahoš, Bartoš, Jurečka, Benda. Ošklivé vzkazy Benešové

Šéfka resortu spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová oznámila, že hodlá podat kárnou žalobu na ne…