Premiér v demisi Babiš: Nemám pocit, že bych měl rezignovat

27.04.2018 20:20

Hostem Pressklubu Frekvence 1 Luboše Xavera Veselého byl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Hovořil mimo jiné o svém soudu o to, zda byl členem StB, či o vládním vyjednávání s ČSSD.

Premiér v demisi Babiš: Nemám pocit, že bych měl rezignovat
Foto: screen
Popisek: Andrej Babiš před novináři v Lánech.
reklama

„Pan prezident mi dal termín do konce června a já dělám všechno pro to, abychom to zvládli,“ sdělil k první otázce, kdy bude vláda s důvěrou, Andrej Babiš. To, co včera proběhlo na jednání s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem, nechtěl více komentovat.

„Jména vám neřeknu, omlouvám se,“ sdělil dále k tomuto tématu Babiš. 

Další dotaz směřoval k trestnímu stíhání. „Nemám pocit, že bych měl rezignovat. Kdybych nebyl v politice, tak by o Čapím hnízdě nikdo ani nevěděl. Je to účelové stíhání, politická záležitost. Podal jsem stížnost, obvinili mi rodinu. Odmítám odstoupit, pokud máte pocit, že bych měl odstoupit. Byl jsem obviněn těsně před volbami,“ zmínil Babiš, jenž podle svých slov vstupu do politiky lituje. 

„Za naší vlády nebyl žádný korupční skandál, a my nyní pokračujeme,“ zmínil rovněž premiér v demisi. 

Své pak řekl Babiš i k Uberu. „Dokončili jsme memorandum se společností, které dokončíme v pondělí. Uber tady podnikal od roku 2014. Uber musí mít živnosťák, musí tady mít zkoušky, a jak říkám, bude to podepsáno v pondělí,“ sdělil.

Babiš pak pohovořil i o nezaměstnanosti. „Máme nejnižší nezaměstnanost. Jsem přesvědčen, že třetina těch nezaměstnaných by mohla jít do práce. Je potřeba se podívat na dávky,“ míní Babiš. Otázka pak směřovala i ke koncesionářským poplatkům. „Poplatky za rok jsou až sedm miliard, Česká televize není kontrolována de facto nikým, ani NKÚ. Pořádně ani nevím, jaké je hospodaření,“ řekl Babiš, jenž souhlasil s posluchačem, že by se mohly zrušit poplatky pro seniory.

A co vzdělávání? Pro Babiše je podle jeho slov důležité, i z toho důvodu chce narovnat platy učitelů. Své pak řekl Babiš i ke své údajné spolupráci s StB. „Já jsem čtyři soudy vyhrál. A pak těsně před volbami řekl Ústavní soud, že jsem špatně žaloval. Sprostá lež českých médií, že jsem prohrál. Odvolal jsem se a ten soud vyhraju,“ míní Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Zahradila: Kolik dostanete od vietnamskejch komunistů? Nejspíš koordinovaná akce z Prahy, zapojen Člověk v tísni a slečna „Zdíša“, proslavená Xaverem

13:10 Útok na Zahradila: Kolik dostanete od vietnamskejch komunistů? Nejspíš koordinovaná akce z Prahy, zapojen Člověk v tísni a slečna „Zdíša“, proslavená Xaverem

Mezi Evropskou unií a Vietnamem bude platit nová dohoda o volném obchodu. Snažili se ji ale zarazit …