Přes Mynáře, jinak nic. Ani Babiš prý už nemůže zavolat Zemanovi

21.06.2021 7:08

V roce 2013 tvrdil prezident Miloš Zeman, že má mobilní telefon Aligátor. Ale dnes už to prý není pravda. Prezidentu Zemanovi už se prakticky nedá dovolat, tvrdí Deník N. Nemá ani mobil, ani pevnou linku. Dokonce i premiér Andrej Babiš si dle tvrzení média musí s prezidentem sjednávat schůzku přes prostředníka – přes hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Přes Mynáře, jinak nic. Ani Babiš prý už nemůže zavolat Zemanovi
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman přijal na Pražském hradě prezidenta Srbska Aleksandara Vučiće

Prezident Miloš Zeman se nikdy netajil tím, že mobilním telefonům příliš nefandí. V lednu 2013 v rozhovoru pro televizi Prima ale prozradil, že jeden mobil telefon přece jen má. Mobilní telefon Aligátor.

Zařval na moderátorku a ukázal, že jí chce jako aligátor sežrat. Telefony od výrobce Aligátor jsou určeny především pro seniory. Disponují totiž velkými tlačítky a dobře čitelným displejem.

Jenže teď už ho nemá. Deník N tvrdí, že prezident Miloš Zeman už nemá nejen mobil, ale nemá dokonce ani pevnou linku a spojit se s ním není nijak snadné. K prezidentovi se zájemci o schůzku dostanou už jen přes hradního kancléře Vratislava Mynáře. Platí to dokonce i pro premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

„Trochu mu to vadí, protože se chce bavit s prezidentem, nikoli s jeho kancléřem. Dříve se s ním bylo možné spojit lépe,“ zaznívá z premiérova okolí. 

Stejnou zkušenost udělal i poslanec Jan Birke, který se chtěl s prezidentem setkat a poděkovat mu za podporu z doby, kdy se zákonodárce léčil z onemocnění covid-19. To, že musel komunikovat s kancléřem, mu přijde v pořádku.

„Bylo to před dvěma měsíci a chtěl jsem mu říct, jak jsem prodělal covid. Dojednání schůzky bylo přes pana kancléře Mynáře, ten rozhoduje o rozvrhu pana prezidenta, kdo jiný?“ zeptal se. 

Anketa

Je dobře, aby byly děti pod 16 let očkovány proti covidu-19?

13%
82%
hlasovalo: 7255 lidí

Ještě před dvěma lety Zeman používal alespoň pevnou linku, ale dnes už nemá ani tu.

Nad tím kroutí hlavou někdejší český diplomat v USA a v Rusku Petr Kolář, podle něhož by nejvyšší ústavní činitelé a několik dalších lidí mělo mít možnost spojit se s prezidentem přímo. Přece jen je to nejvyšší politický představitel země a také velitel ozbrojených si.

„V zavedených demokratických zemích bývá obvyklé, že takovou možnost mají i šéfové zpravodajských služeb a tuto možnost by měl mít i ministr obrany nebo ministr vnitra,“ řekl Kolář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

22:06 Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný

Lídři Pardubického kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčas…