Přestali jsme rozumět voličům. Za ten výprask si zasloužíme opozici. Jiří Zimola promlouvá o fiasku ČSSD

03.11.2017 9:08

Oblíbený bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) se vyjádřil k situaci v ČSSD. Pro deník Blesk se mimo jiné snažil objasnit to, kdo podle něj může za debakl strany v uplynulých sněmovních volbách.

Přestali jsme rozumět voličům. Za ten výprask si zasloužíme opozici. Jiří Zimola promlouvá o fiasku ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola
reklama

Výsledek voleb vnímá Zimola především jako výsledek slabší komunikace s veřejností. „Přestali jsme rozumět našim voličům a oni zase přestali rozumět nám,“ podotkl bývalý oblíbený hejtman, jenž z vrcholné politiky odešel kvůli kauze kolem své chalupy na Lipně. Ta přitom, jak nyní uvedl, neskončila vůbec žádným obviněním. 

Na vině jsou podle něj všichni ti, kteří jsou ve vedení strany. „Já jsem šéfem jihočeské organizace a i já si kladu za vinu, že jsem možná důrazněji neprosazoval kritické názory, když jsem se ohrazoval proti zacílení na městské liberály. Říkal jsem, že toto nejsou naši voliči, kritizoval jsem antibabišovskou rétoriku. Mám za to, že v politice je nutné hledat průniky programů, a nikoli se jen vymezovat. Kolegové měli jiné názory a teď je potřeba, aby se toto vyhodnotilo,“ sdělil jasně Zimola. 

Svůj koncept, co by se ve straně mělo změnit, chce nejprve představit svým kolegům. Nejdůležitější však podle něj je, aby lidé věděli, že sociální demokracie má sílu a vůli se změnit. 

Závěrem se pak Zimola vyjádřil k tomu, zda by měla strana přijmout účast ve vládě. „Za ten výprask si zasloužíme opozici. Problém je, že v opozici se blbě prosazuje program a vedle křiklounů od Okamury a možná i Pirátů budeme neviditelní. Pokud v koalici, pak s jinými lidmi za ČSSD, respektovanými odborníky a bývalými starosty nebo ministry dřívějších vlád,“ uzavřel rozhovor pro Blesk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …