Přestaňte nadávat, Jourová má důležitou funkci. Senátorka Gajdůšková hubuje

14.09.2014 10:25

Senátorka Alena Gajdůšková (ČSSD) na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz kritizovala ty české politiky, kteří přidělení portfolia budoucí české eurokomisařce označili za neúspěch. „Je třeba vážit slova, jež negují úsilí premiéra o znovunabytí důvěry pro naši zemi mezi ostatními členskými zeměmi a vrací nás do Klausových dob, kdy jsme stáli na samém okraji evropského dění,“ varovala senátorka.

Přestaňte nadávat, Jourová má důležitou funkci. Senátorka Gajdůšková hubuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Gajdůšková

Poukazuje na to, že portfolio, které dostala Věra Jourová na starost, je jedno z nejdůležitějších z pohledu každého Evropana. „Oblast spravedlnosti, kterou se rozhodly členské státy spravovat společně, je dána Hlavou V Lisabonské smlouvy Prostor svobody, bezpečnosti a práva,“ konstatovala Gajdůšková s tím, že ochrana spotřebitele je upravena Hlavou XV této smlouvy.

Celý text Aleny Gajdůškové najdete ZDE.

Další část portfolia budoucí české eurokomisařky, rovnost mezi muži a ženami, je pak jedním ze základních práv občanů EU, zakotvených v Chartě základních práv EU, která je součástí primárního práva.

Jourová bude muset postupovat tak, aby nikdo nevykládal o nesmyslných opatřeních EK

Podle Gajdůškové bude mít česká eurokomisařka velkou zodpovědnost a velmi těžkou úlohu. „Postupovat tak, aby nikdo v Evropě nemohl vykládat o nesmyslných opatřeních Evropské komise typu balených koblih, přesvědčit evropské politiky a veřejnost o tom, že nevyužití talentu a schopností žen je omezení konkurenceschopnosti a tedy snížení životní úrovně všech a nastavit takové podmínky pro imigraci, které Evropa zvládne,“ dodala senátorka s tím, že jde o velkou úlohu. „A my můžeme být hrdí, že je předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker svěřil právě ženě z České republiky,“ dodala sociálnědemokratická politička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Havloid, pravdoláskař, sluníčkář? Říkají neúspěšní lidé!“ Vztek po Moravcovi: I z důležitých míst. Silné výzvy

8:26 „Havloid, pravdoláskař, sluníčkář? Říkají neúspěšní lidé!“ Vztek po Moravcovi: I z důležitých míst. Silné výzvy

Včerejší Fokus Václava Moravce nenechal některé hlavy chladné, zejména kvůli tomu, kdo byl pozván. Z…