Přestřelka Benda- Hřib má pokračování. Poslanec vzkázal něco o „progresivistovi“

07.11.2021 8:10

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se před pár dny pustil do poslance ODS Marka Bendy za několik let staré prohlášení, že povolení rozvodů manželství byla chyba. Označil to za návrat do středověku. Ve své reakci pro Echo24.cz Benda nyní odmítá, že chtěl zakázat rozvody a Hřibovi vzkazuje, „ať se raději stará o průjezdnost Prahy“.

Přestřelka Benda- Hřib má pokračování. Poslanec vzkázal něco o „progresivistovi“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Marek Benda

Pražský primátor Hřib nedávno Bendovi pogratuloval ke zvolení předsedou pražské ODS a zároveň do něj rýpl, že chce zakázat rozvody a dodal, že Piráti udělají maximum proti návratu do středověku.

Benda situaci uvádí na pravou míru; pouze upozorňoval, že rozvody nejsou dobré, hlavně pro děti: „Ať si primátor Hřib říká, co chce. Kdo četl ten rozhovor z Reflexu, tak nebyl vůbec o tom, že chci zakazovat rozvody. Jenom jsem poukazoval na to, že historicky se před 60 až 100 lety zaváděly rozvody jako nějaké východisko z neřešitelných životních situací a stala se z toho naprostá norma, která má podle mého názoru hlavně negativní dopady na děti.“

Původní zdroj ZDE

Hřib by se měl podle jeho slov raději starat o to, jakou dělá politiku, která se neslavně odráží např. na tristní dopravě v Praze. „Ale pan primátor, ať si hraje svoji progresivistickou hru; já si myslím, že by se měl starat o jiné věci, jako třeba o to, jestli se dá Prahou projet,“ zmínil Benda.

Podobné výroky představitele Pirátské strany nebudou podle něj mít vliv na vznik nové koalice. „Je to pražský výrok. Primátor není součástí týmu, který sestavuje koalici. Budou-li chtít projít všechny výroky za posledních 30 let, já jsem postavou, která 30 let na politické scéně funguje, jsem představitel nějakého konzervativního proudu, takže na mě vždycky progresivisti něco najdou,“ podotkl Benda.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

9:53 Pokud bude válka, chudí dojezdili. Benzin nad 45 korun, hrozbu ukázaly modely

Ekonom Lukáš Kovanda se ve svém komentáři věnoval prognózám amerických bank, které upozorňují na to,…