Přestřelka mezi pobřežní stráží a pašeráky si vyžádala život mladého uprchlíka

30. 8. 2015 6:52

Při přestřelce mezi členy pobřežní stráže a pašeráky lidí poblíž řeckého ostrova Symi v sobotu nejspíš zemřel mladý uprchlík. Informovala o tom řecká média. Podle agentury AFP tři turečtí pašeráci vezli na jachtě asi 70 běženců, ale neunikli pozornosti stráže. Při vzájemné konfrontaci se střílelo a na jachtě se pak našlo mrtvé tělo 17letého mladíka.

Přestřelka mezi pobřežní stráží a pašeráky si vyžádala život mladého uprchlíka
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Podle lékaře z ostrova Symi, kterého cituje AFP, mladík nejspíše zemřel kvůli střelnému poranění, oficiálně však úřady příčinu smrti zatím neuvedly. Podle serveru Greek Reporter někteří svědci události tvrdili, že se uprchlík udusil. Při střelbě byli zraněni další dva lidé.

Řecká policie tři pašeráky zatkla.

Malý ostrov Symi leží v Egejském moři a žije na něm jen kolem 2000 stálých obyvatel. Společně s dalšími ostrovy poblíž tureckého pobřeží je nyní cílem uprchlíků, kteří po moři míří do Evropy. Podle starosty ostrova je nyní na Symi asi 500 migrantů, další tisíce jich hostí blízké ostrovy jako jsou Lesbos, Kos či Samos.

Do Řecka už letos připlulo téměř 200.000 běženců, kteří ale většinou míří do dalších evropských zemí. V poslední době využívají zejména cestu přes Makedonii, Srbsko a Maďarsko.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...

15:55 „Poškodí veřejné záchodky, když někdo vytře zvratky na zemi?“ Veřejnoprávní médium se ptalo lidí na vyhazov Klause ml. z ODS. Dost se to zvrtlo. A až Fiala uvidí ta čísla...

Český rozhlas Plus se rozhodl k otázce vyloučení Václava Klause mladšího dát průchod názoru lidu a v…