Prezident Agrární komory varuje: Bude tu stále více lidí. A někdo je musí nakrmit

04.02.2019 14:20

Prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek se rozhovořil o potenciálu českého zemědělství po roce 2020, a to na nedávné konferenci pořádané na ČZU v Praze.

Prezident Agrární komory varuje: Bude tu stále více lidí. A někdo je musí nakrmit
Foto: Pixabay (CC0)
Popisek: Vidle
reklama

„Za dvacet let budeme mít 9 miliard obyvatel, za třicet let budeme mít deset miliard obyvatel. Někdo je musí nakrmit, někdo jim musí dát potraviny. Pokud jim je nedá, tak si pro ně přijdou. Musíme se snažit pracovat tak, abychom zajistili rovnováhu v přírodě. A je nutné implementovat všechny věci tak, abychom vyráběli věci šetrně k přírodě,“ poznamenal Jandejsek úvodem své přednášky. 

Anketa

Měla by vláda zvýšit daně na tvrdý alkohol a hazard, jak naznačuje premiér Babiš?

78%
22%
hlasovalo: 6243 lidí

Jandejsek pak také zdůraznil, že je nutné nezničit půdu. „Pokud se nevrátíme do stavu vyvážené rostlinné a živočišné výroby, tak to jsou jenom řeči a propagace a lobbistické tlaky na to, aby peníze zůstaly tam, kde se nepracuje. Musíme se dostat zpátky k dostatku humusu v půdě,“ zmínil. Rostlinná výroba je podle něj základem všeho. A hovořil také o nutnosti vody, kdy je nutné ji zadržovat v půdě. 

„Neměli bychom vymýšlet dotace na plochu, jestli tam vyrobíme něco, nebo tam nevyrobíme nic. Měli bychom proti těmto věcem vystupovat,“ podotkl rovněž Jandejsek, zdůrazňující, že rostlinné zbytky musí zůstat v půdě.

Video z konference najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…