Prezident Klaus jmenoval Petra Fialu novým ministrem školství

02.05.2012 10:28

Prezident Václav Klaus dnes jmenoval ministrem školství, mládeže a tělovýchovy nestraníka Petra Fialu. Prorektor brněnské Masarykovy univerzity střídá v čele ministerstva Josefa Dobeše (VV), který z funkce odešel na konci března.

Prezident Klaus jmenoval Petra Fialu novým ministrem školství
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Václav Klaus přednášel na Žofínském fóru
reklama

Česká republika má nového ministra školství. Stal se jím bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Když ho prezident jmenoval, popřál mu, aby se s problémy, kterým ministerstvo čelí, vypořádal co nejlépe. Zadoufal také, že nový ministr naváže na to dobré, co bylo v posledních měsících v resortu provedeno.  Fiala poděkoval za důvěru a prohlásil, že se pokusí odvést v nové funkci to nejlepší.

Studentům se možná líbit nebude

„Především bych chtěl poděkovat za důvěru, kterou mě jmenováním propůjčujete. Jsem si velmi dobře vědom náročnosti úkolu, který na sebe beru. Celá oblast vzdělání a vědy čelí mnoha výzvám a problémům. Já jsem ten poslední, kdo by si myslel, že je všechny dokážu vyřešit, ale slibuji Vám, pane prezidente, i Vám pane předsedo vlády, že do tohoto úsilí vložím všechny své znalosti a zkušenosti,“ prohlásil Fiala.

Odborníci se shodují v tom, že Fiala bude mít dobrou pozici pro vyjednávání s Evropskou unií v otázce čerpání dotačních programů. Stejně tak si bude zřejmě rozumět s představiteli vysokých škol, ale možná už méně se samotnými studenty, neboť se řadí mezi podporovatele školného. Stejně tak je otázka, jak se postaví ke snižování platů učitelům nebo k problematice státních maturit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…