Prezident Klaus jmenoval Petra Fialu novým ministrem školství

02.05.2012 10:28

Prezident Václav Klaus dnes jmenoval ministrem školství, mládeže a tělovýchovy nestraníka Petra Fialu. Prorektor brněnské Masarykovy univerzity střídá v čele ministerstva Josefa Dobeše (VV), který z funkce odešel na konci března.

Prezident Klaus jmenoval Petra Fialu novým ministrem školství
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Václav Klaus přednášel na Žofínském fóru

Česká republika má nového ministra školství. Stal se jím bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala. Když ho prezident jmenoval, popřál mu, aby se s problémy, kterým ministerstvo čelí, vypořádal co nejlépe. Zadoufal také, že nový ministr naváže na to dobré, co bylo v posledních měsících v resortu provedeno.  Fiala poděkoval za důvěru a prohlásil, že se pokusí odvést v nové funkci to nejlepší.

Studentům se možná líbit nebude

„Především bych chtěl poděkovat za důvěru, kterou mě jmenováním propůjčujete. Jsem si velmi dobře vědom náročnosti úkolu, který na sebe beru. Celá oblast vzdělání a vědy čelí mnoha výzvám a problémům. Já jsem ten poslední, kdo by si myslel, že je všechny dokážu vyřešit, ale slibuji Vám, pane prezidente, i Vám pane předsedo vlády, že do tohoto úsilí vložím všechny své znalosti a zkušenosti,“ prohlásil Fiala.

Odborníci se shodují v tom, že Fiala bude mít dobrou pozici pro vyjednávání s Evropskou unií v otázce čerpání dotačních programů. Stejně tak si bude zřejmě rozumět s představiteli vysokých škol, ale možná už méně se samotnými studenty, neboť se řadí mezi podporovatele školného. Stejně tak je otázka, jak se postaví ke snižování platů učitelům nebo k problematice státních maturit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

22:35 Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …