Prezident Trump tasil proti demokratům speciální zbraň. Mlčenlivého senátora

19. 12. 2019 20:54

Americký prezident Donald Trump řeší problém. Opoziční demokraté v Kongresu spustili proceduru impeachmentu a snaží se Trumpa zbavit úřadu prezidenta s odůvodněním, že Trump ohrožuje bezpečnostní zájmy Spojených států. Ale pokud to neodsouhlasí senát, Trump se o svou funkci bát nemusí. Podle agentury Reuters se proto snaží získat v senátu většinu na svou stranu.

Prezident Trump tasil proti demokratům speciální zbraň. Mlčenlivého senátora
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump v OSN
reklama

Šéf senátní republikánské většiny Mitch McConnell sehraje po Trumpa roli muže, který bude prezidentovi chránit záda. Hodlá své kolegy přesvědčit, aby 45. prezidenta podrželi v úřadu. Dopředu oznámil, že v senátu obvinění Trumpa z možného zneužití prezidentských pravomocí neprojde.

Demokraté Trumpa viní, že tlačil na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby se zvláště zaměřil na vyšetřování aktivit syna Joe Bidena na Ukrajině. Joe Biden se hlásí o nominaci do prezidentského klání za demokraty a Trumpovi odpůrci se obávají, že Donald Trump zneužil své pravomoci ve snaze najít na Bidena očerňující informace.

Dick Durbin, druhý nejvlivnější demokratický senátor, novinářům sdělil, že s McConnellem je velmi těžké pohnout a přimět ho ke změně názoru. „Pohybuje se pouze v případě, že se osobně zajímá o své vlastní znovuzvolení nebo o udržení své většiny v senátu,“ řekl v úterý.

McConnellovou hlavní zbraní je prý často mlčení. Využívá dlouhé pauzy ticha k přemýšlení a ke znervóznění svého oponenta. Člověk, který při vyjednávání sedí u stolu proti němu, mívá podle svědků sklony vyplnit dlouhé pauzy ticha vlastním mluvením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…