"V Ústavním soudu by měl být i člověk, který prošel všemi stupni soudcovské praxe a má tuto životní zkušenost," uvedl Zeman. "Je skvělé, máme-li v Ústavním soudu akademiky, profesory, pedagogy, ale na druhé straně onen dotyk se všedním soudcovským životem je něco, co tam stále chybí," poznamenal.
Prezident v této souvislosti uvedl, že respektuje srpnové rozhodnutí horní komory, která odmítla Sváčkovu nominaci, přestože byl doporučován bývalým i současným předsedou Soudcovské unie. "Nebojte se, potřetí ho opravdu nenavrhnu," slíbil. Podotkl, že tak jako prezident není automat na podpisy, není Senát automatem na schvalování všech návrhů prezidenta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk