Prezident Zeman dnes jmenuje Rusnoka členem bankovní rady ČNB

05.02.2014 6:02 | Zprávy

Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenuje Jiřího Rusnoka novým členem bankovní rady České národní banky. Rusnok nahradí dosavadní členku bankovní rady Evu Zamrazilovou, které končí její šestiletý mandát 28. února.

Prezident Zeman dnes jmenuje Rusnoka členem bankovní rady ČNB
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman s premiérem v demisi Jiřím Rusnokem na balkóně kramářovy vily

Prezident Zeman již od nástupu do funkce před rokem avizoval, že členem bankovní rady jmenuje Rusnoka. Do konce ledna byl Rusnok premiérem prozatímní úřednické vlády, která od léta úřadovala bez vyslovení důvěry Poslaneckou sněmovnou. Předtím Rusnok působil jako šéf ING penzijního fondu. Dříve byl i ministrem financí a ministrem průmyslu a obchodu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Petr Sadovský byl položen dotaz

Co přesně myslíte tou odpovědností?

A jak a koho chcete přimět k odpovědnosti za bitcoinovou kauzu? A konkrétně k Blažkovi, myslíte, že jeho odstoupením se ze všeho vyvinil? Neměl by na něj někdo podat trestní oznámení? Máte to v plánu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ševčík: Nedej bože, aby z nás byla další provincie Ukrajiny

16:22 Ševčík: Nedej bože, aby z nás byla další provincie Ukrajiny

K summitu Trump – Putin se ve vysílání CNN Prima NEWS vyjadřoval poslanec ODS Pavel Žáček a také eko…