Prezident Zeman kondoloval do Švédska. Nepřekvapilo by jej, kdyby se jednalo o terorismus

7.4.2017 8:45 odp.

Ministr vnitra Milan Chovanec se na sociální síti twitter vyjádřil k teroristickému útoku ve švédském Stockholmu. Česká strana nemá informace o tom, že by mezi oběťmi útoku byli i Češi. Zprávu převzala ČTK. K teroristickému útoku se vyjádřil i prezident Zeman, který kondoloval švédskému králi.

Prezident Zeman kondoloval do Švédska. Nepřekvapilo by jej, kdyby se jednalo o terorismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Dnešní incident ve Stockholmu, při kterém neznámý pachatel vjel ukradeným nákladním autem do davu lidí, byl zřejmě dalším útokem „osamělého vlka“, uvedl na twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Jeho úřad zatím nemá informace, že by se týkal České republiky či jejích občanů.

Počet obětí útoku vyšetřovatelé neuvedli, podle médií se pohybuje mezi třemi až pěti. Švédská policie po útočníkovi zatím bezvýsledně pátrá. „Jsme ve spojení s našimi zahraničními partnery,“ uvedl Chovanec na twitteru. Z dosud dostupných informací podle něj nevyplývá spojitost událostí s Českem.

Podobně jako další čeští politici Chovanec útok ve švédském hlavním městě odsoudil. „Barbarský útok ve Stockholmu je zřejmě dalším útokem osamělého vlka. Naše myšlenky jsou u obětí a jejich blízkých,“ napsal.

K útoku se vyjádřila i česká hlava státu. Český prezident Miloš Zeman přijal se zármutkem zprávu o dnešním teroristickém útoku v centru Stockholmu. Napsal to v kondolenci švédskému králi Carlu XVI. Gustafovi, kterou ČTK zaslal tiskový odbor Pražského hradu. Zeman vyjádřil hlubokou soustrast králi i rodinám obětí incidentu, který si podle médií vyžádal nejméně tři oběti.

Neznámý a zatím unikající pachatel v centru Stockholmu vjel ukradeným nákladním autem do davu lidí a prorazil průčelí obchodního domu. „S hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o teroristickém útoku v centru Stockholmu, který si vyžádal lidské životy a zanechal za sebou desítky zraněných,“ uvedl Zeman.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Dovolte mi, abych v této pohnuté chvíli vyjádřil jménem české veřejnosti i jménem svým hlubokou soustrast vám i rodinám obětí,“ napsal prezident. Odpoledne po návštěvě Středočeského kraje Zeman uvedl, že by ho nepřekvapilo, kdyby stockholmské události byly teroristickým činem. Konstatoval, že připomínají jiné útoky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…